Wyzwanie styczniowe – razem zmieniamy nawyki na zdrowsze

Dziękuję Wam bardzo za cudowne sobotnie spotkanie. Serdecznie dziękuję lek.med. Joannie Prychistal-Kawa oraz Małgosi i Ani  z firmy Forever, które zorganizowały wykład. Mam nadzieję, że wiedza dotycząca profilaktyki zdrowotnej, którą tu otrzymałyśmy wpłynie pozytywnie na nasze dalsze życie.

Na spotkaniu dużo dyskutowałyśmy o nawykach. O tym, że większość z nas często chce się zdrowo odżywiać. Jednak zawsze największym problemem jest wdrożenie tych nawyków w życie.
Dobrym sposobem na „pilnowanie się” przy zmianie nawyków jest publiczna deklaracja. Gdy inne osoby wiedzą o tym, że chcemy coś zmienić w swoim życiu będziemy się bardziej starać i trudniej będzie nam zrezygnować.
Dlatego postanowiłyśmy, że wszystkie osoby, które miałyby ochotę zadeklarować nawyk, który chciałyby wprowadzić w życie,  mogą zrobić to na blogu pisząc o tym w komentarzach lub wysyłając deklarację na maila www.oodchudzanieprojekt@gmail.com
W ramach moich postanowień noworocznych już od 19 grudnia rozpoczęłam wdrażanie 6 nawyków, pisałam o tym tutaj . Aby w nich wytrwać regularnie na facebooku zdaję relację z moich działań mojej znajomej – Ani. Wspieramy się, bo Ania też ma swoje nawyki do zmiany. Jak nam idzie ? Nie zawsze jest super idealnie , ale ogólnie trzymamy się całkiem dobrze i mamy mocne postanowienie wytrwać do końca stycznia, a może jeszcze dłużej.
To są moje nawyki:
 1. Piję 2 litry wody dziennie.
 2. Do każdego posiłku jem warzywa lub owoce.
 3. Codziennie chodzę na krótki spacer.
 4. Codziennie medytuję/odpoczywam 10 minut dziennie.
 5. Czytam inspirującą lekturę 15 minut dziennie.
 6.  „0„ słodyczy.

A to Ani:

 1. zero papierosów
 2. zero alkoholu
 3. paznokcie w spokoju, czyli brak obgryzania

Podziwiam Anię, bo ona mieszka w Alpach, we Francji i tam wino pije się tradycyjnie do obiadu i kolacji. Jeżeli chcecie poznać Anie bliżej to polecam Wam jej bloga www.annakokocinska.pl

Czekam na informacje od Was na Wasze nawyki. Na początek mogą być bardzo małe, najważniejsze, aby w nich wytrwać.

Opowiem Wam jeszcze o dodatkowym świetnym narzędziu motywacyjnym. Pod adresem www.e-wehikul.pl  znajdziecie w necie aplikację, za pomocą której można wysłać maila do samego siebie w przyszłości. To znaczy obiecujemy sobie dziś, że np. 31 stycznia będziemy codziennie ćwiczyć rano przez 15 minut.
Wysyłamy do siebie maila, który ma przyjść do nas konkretnego dnia w przyszłości.  Ten mail przyjdzie do nas za tydzień lub za miesiąc ( w zależności od daty jaką ustawiliśmy) i ” ja z przeszłości” przypomni nam co sami sobie kiedyś obiecaliśmy.
Ja dzisiaj wysłałam takiego maila, który ma mnie pilnować z datą 31 stycznia 2017. Zobaczymy czy dotrzymam moich postanowień.
Dziś jest 15 stycznia i większość z osób zapewne już zapomniała o swoich noworocznych postanowieniach. Nigdy jednak nie jest za późno, aby zacząć.
Życzę realizacji postanowień w tym roku
Kasia

Dodano: 15 stycznia 2017 Kategoria: Dla zdrowia, Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , 4 komentarze

Dodaj komentarz
Komentarze

 1. Małgosia pisze:

  1. wypijać 2 litry wody
  2. ograniczyć mięso, jeść więcej ryb
  3. minimum 2 treningi nordic walking/tydzień

 2. Iza pisze:

  Witajcie, już kilka dni przed spotkaniem postanowiłam nie jeść słodyczy. Co prawda w niedzielę pozwoliłam sobie na bułeczkę drożdżową, ale poza tym i owocami nic 🙂 Oby tak dalej 🙂

  • Kasia pisze:

   Super Izo, że dołączyłaś do nas 🙂 Do końca stycznia zostało już tylko 13 dni, wiec mam nadzieję, że wszyscy wytrwamy 🙂

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl