Brak przywiązania – techniki wizualizacji cz.5

Bardzo mi miło, że jest spore zainteresowanie tym tematem. Zanim zaczęłam pisać zastanawiałam się czy Was to zainteresuje. To  całkiem inny temat niż zdrowe zdrowe żywienie czy ćwiczenia. Jednak napisałam, ponieważ uważam, że to wyjątkowo ważna i przydatna technika pomocna przy osiąganiu celów.  A większość osób jej nie zna. Wy już znacie, więc możecie stosować.

Przypomnę, że opisuję techniki wizualizacji według książki  Vitaliy Gilbert (zwycięzcy rosyjskiego teleturnieju ” Bitwa ekstasensów”) „Modelowanie przyszłości”

Zasada 1

Weź odpowiedzialność za wszystko co się z Tobą dzieje, bo całe nasze życie jest rezultatem naszych myśli i działań z przeszłości. Opisałam ją dokładnie tutaj.

Zasada 2  

Medytuj regularnie, wchodź w stan  w stan jedności ze światem, stan bezwarunkowej miłości i szczęścia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Zasada 3

Wyobraź sobie, że masz już to czego pragniesz, wbrew wszelkiej logice. Poczuj realność swojego pragnienia, ze wszystkimi doznaniami, obrazami i emocjami. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Zasada 4

Zachowaj w tajemnicy swoje pragnienie.  Więcej przeczytasz tutaj.

Zasada 5

Ostatnią zasadę Vitality porównuje do kół i zawieszenia sportowego samochodu Ferrari. Jest nią uwolnienie pragnienia, nie przywiązywanie się do niego, zmniejszenie jego ważności.

Zapewne pamiętasz ze swojego życia taką sytuację, że bardzo Ci na czymś zależało i mimo, że mocno się starałeś to Ci się nie udawało. W końcu odpuściłeś sobie, pogodziłeś się z porażką. I dopiero wtedy po jakimś czasie Twoje pragnienie spełniło się. Moja znajomi wiele lat pragnęli mieć dziecko a jednak mimo leczenia nie udawało im się. W końcu pogodzili się z sytuacją. Gdy moja znajoma miała 39 lat zaszła w ciążę. Teraz są szczęśliwymi rodzicami.

Gdy czegoś bardzo chcemy i kurczowo trzymamy się naszego pragnienia ona się nie urzeczywistnia.  Dlatego trzeba się od niego uwolnić. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić.

Vitaliy ma jednak prosty przepis na „wypuszczenie” i uwolnienie się od swoich pragnień. Oto on.

1.Usiądź, zacznij medytować, wejdź w stan ogromnej miłości i radości.

2.Zacznij modelować swoje pragnienie ze wszystkimi szczegółami.

3. Modeluj i medytuj  najwyżej 4 dni z rzędu, nie myśląc o niczym innym i nie modelujący tym czasie niczego innego.Wizualizuj 5 – 10 minut dziennie tylko jedno pragnienie.

5. Po tym czasie świadomie zrezygnuj z tego pragnienia.  Po prostu przejdź do kolejnego pragnienia całkowicie zapominając o poprzednim.

Powodzenia!

Pamiętaj również, że naszym celem jest poczucie szczęścia a zjawiskiem ubocznym realizacja pragnień. Dlatego warto być szczęśliwym tu i teraz. Być wdzięcznym i cieszyć się absolutnie ze wszystkiego co robimy.

Kasia

P.S. W przyszłym tygodniu w czwartek startuję z realizacją mojego nowego celu.  Co to będzie do czwartku niech pozostanie tajemnicą.

 

 

Dodano: 5 lutego 2016 Kategoria: Motywacja Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl