Co nam daje regularny wysiłek ?

Korzyści związanych z regularnym wysiłkiem jest mnóstwo a jednak zmobilizować się do ćwiczeń nie jest łatwo. Większość z nas już próbowała regularnych zajęć fitness, na siłowni lub biegania. Na sali wysportowane dziewczyny robią po kilkanaście powtórzeń trudnych ćwiczeń,  nadążyć  za instruktorką ciężko a na drugi dzień  mamy okropne zakwasy. Po takich doświadczeniach nasz początkowy entuzjazm szybko mija.

Tymczasem, aby wysiłek fizyczny przyniósł nam korzyści dla zdrowia wcale nie musi być wyczerpujący. Najważniejsza jest regularność. Warto zacząć od lekkich ćwiczeń a w miarę poprawy kondycji zwiększać ich intensywność i czas trwania.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca ćwiczyć przynajmniej 3 razy w tygodniu a najlepiej codziennie przez 30 minut. Jednak jeżeli ktoś nie ćwiczył od wielu lato to nawet codzienny 10 minutowy spacer istotnie wpłynie na jego ogólną poprawę samopoczucia. Bardzo pomaga ustalenie stałej pory ćwiczeń. Może to być poranna gimnastyka lub wieczorny spacer.

Jednak jeżeli bardzo brakuje nam mobilizacji najlepiej zapisać się na  zorganizowane ćwiczenia. Na początek dobrze wybrać coś łatwego i przyjemnego.

Wiem, że każda z nas musi znaleźć coś dla siebie. Mamy różne temperamenty i potrzeby a także różne problemy zdrowotne. Jednak, gdy ktoś pyta mnie jaki rodzaj ćwiczeń najbardziej polecam zawsze sugeruję aqua-aerobik (ćwiczenia w wodzie wykonywane przy muzyce), ponieważ dają maksymalne efekty przy minimalnym wysiłku.

Dodano: 4 listopada 2014 Kategoria: Ćwiczenia Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl