Cudowna moc ćwiczeń- nawyk wakacyjny nr 2

Codziennie rano wypijam zdrowy koktajl owocowy, a jak Wam idzie wakacyjne odchudzanie?

Kolejny wtorek i przyszła pora na następny nawyk. Proponuję nawyk numer 2 regularną aktywność fizyczną tzn. ćwiczenia minimum 3 razy w tygodniu.

Większość z nas wierzy w wielką moc ćwiczeń. Jednak być może czasem trudno jest Wam zmobilizować się do wysiłku fizycznego.  Gdy przychodzi pora wyjścia na ćwiczenia macie ochotę zostać w domu, posiedzieć w ciepłym fotelu, pooglądać telewizję, poczytać książkę. Nie wiem jak Wy, ale ja nie raz tak mam.

Jednak zawsze, gdy w końcu uda mi się przekonać samą siebie, spakuję torbę i wyjdę z domu, dzieje się coś magicznego.

Zaczynam ćwiczyć i nagle staję się zupełnie inną osobą, zapominam o codziennych troskach, jestem zrelaksowana i o kilka lat młodsza. Czy Wy też tak macie?

Co ciekawe zawsze, ale to zawsze po ćwiczeniach uważam, że była to świetna decyzja. Czuję się odprężona i szczęśliwsza i sama nie rozumiem dlaczego wcześniej tak długo się wahałam.

Dlaczego tak się dzieje? To właśnie jest cudowna moc ćwiczeń.

Dużo osób ćwiczy głównie po to, aby schudnąć. Jednak naukowcy udowodnili, ze regularne ćwiczenia przynoszą nam również mnóstwo innych korzyści. Może warto przeczytać ich listę zawsze, gdy masz gorszy dzień i szukasz wymówki, aby nie pójść na ćwiczenia?

Dlaczego warto polubić wysiłek fizyczny?

  • regularny ruch poprawia nasze samopoczucie oraz kondycję,
  • stres kumuluje się w mięśniach, dlatego najlepszym sposobem na odstresowanie jest wysiłek fizyczny,
  • aktywność fizyczna zwiększa poziom metabolizmu, co oznacza, że zjadając tę samą porcję jedzenia co dotychczas spalisz więcej kalorii,
  • wszelki ruch wzmacnia naszą odporność,
  • niweluje oraz zapobiega bólom kręgosłupa i stawów (szczególnie pływanie oraz ćwiczenia w wodzie, ponieważ nasz układ kostno-stawowy jest wtedy odciążony),
  • sprawia, że mamy więcej energii, sił witalnych, co powoduje, że łatwiej radzimy sobie z problemami dnia codziennego, że po prostu chce nam się żyć.

Dlatego, gdy jesteś przygnębiona, zestresowana, smutna, czujesz się bezradna lub niekochana zawsze możesz zrobić dla siebie coś pozytywnego:-).

Po prostu zacznij ćwiczyć a gwarantuję Ci, że Twoje problemy znikną. A w zamian pojawi się mnóstwo pozytywnej energii.

 

Jak jednak zmobilizować się do regularnych ćwiczeń?

Opowiem Ci o pewnym doświadczeniu, które przeprowadziliśmy w Centrum “ Figura”  i jego zaskakujących wynikach.

Organizowaliśmy jakiś czas temu 3 miesięczny program odchudzania  podczas, którego wiele osób skutecznie się odchudziło. Na zakończenie programu 3 osoby, które schudły najwięcej otrzymywały nagrodę – BEZPŁATNE ćwiczenia przez okres 3 miesięcy.

I cóż działo się dalej?

Zaobserwowaliśmy,  że osoby, które wcześniej były bardzo sumienne i nie opuszczały żadnych ćwiczeń (właśnie dzięki nim tak dużo schudły), zaczęły uczęszczać na zajęcia coraz rzadziej i rzadziej, a w ostatnim miesiącu nie ćwiczyły już prawie wcale.

Oczywiście mieli “usprawiedliwienia” na swoją nieobecność typu mam teraz dużo pracy.

To doświadczenie powtórzyliśmy jeszcze dwa razy i wyniki były bardzo podobne.

Osoby, które  wcześniej brały udział odpłatnie w ćwiczeniach były bardzo sumienne i mocno zmotywowane. Natomiast te same osoby od momentu, kiedy otrzymały zajęcia gratis zaczynały uczęszczać na  ćwiczenia coraz mniej regularnie.

 

Zatem jaki jest najskuteczniejszy sposób, aby zacząć regularnie ćwiczyć?

Po prostu  zapisz się na ćwiczenia zorganizowane i zapłać za nie!

Większość osób nie lubi trwonić pieniędzy.  Dlatego będziesz chciała skorzystać z zajęć, jeżeli za nie zapłacisz.

To świetna mobilizacja, dla niektórych o wiele lepsza niż myślenie o zdrowiu czy pięknej sylwetce.

Najważniejsze jednak, że działa!  A przy okazji otrzymujesz efekt uboczny jakim jest Twoje lepsze samopoczucie i zgrabniejsza figura.

Polecam zajęcia aqua aerobiku organizowane w rożnych dzielnicach Warszawy www.aqua-aerobik.pl oraz zajęcia fitness www.fitnessgoclaw.pl .

Jeżeli mieszkasz daleko od tych lokalizacji to znajdź fitness lub basen blisko domu i zapisz się na zajęcia. Najlepiej, gdyś mogła ustalić konkretne dni uczęszczania na zajęcia, aby nie móc znaleźć sobie żadnych wymówek.

Miłych ćwiczeń:-)

Dodano: 28 czerwca 2016 Kategoria: Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl