Ćwiczenia miłe, łatwe i przyjemne

Odmłodzić się o kilka lat. To marzenie każdej z nas. Jak to zrobić?

Z badań wynika, że po sześciu miesiącach regularnych ćwiczeń wykonywanych trzy razy w tygodniu nasz umysł odmładza się prawie o trzy lata, poprawia się również nasza sylwetka, a nawet wygląd włosów i skóry.

Każdy z nas wie, że uprawianie sportu jest zdrowe i przynosi nam wymierne korzyści. Dlaczego warto ćwiczyć?

Po pierwsze ćwicząc spalamy nadprogramowe kalorie i dzięki temu chudniemy. Dodatkowo, o czym nie wiele osób wie, regularny wysiłek fizyczny wpływa na przyspieszenie metabolizmu co oznacza, że jedząc tyle samo co dotychczas i ćwicząc możesz schudnąć bez większych wyrzeczeń.

Po drugie zwiększamy efektywność pracy naszego mózgu. U osób regularnie ćwiczących odnotowano wzrost nowych neuronów i naczyń krwionośnych. Zauważono poprawę takich umiejętności jak planowanie, organizacja i wielozadaniowość oraz znaczący wzrost koncentracji. Ponadto badania naukowe potwierdzają, że osoby uprawiające sport łatwiej podejmują trudne decyzje.

Po trzecie aktywność fizyczna istotnie wpływa na wydłużenie długości naszego życia. Regularny trening spowalnia wytwarzanie wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesy starzenia. W wyniku regularnych ćwiczeń obniży się poziom naszego cholesterolu. Zmniejszy się ryzyko zapadnięcia na choroby serca, nowotwory oraz cukrzycę.

Po czwarte ćwiczenia sprawiają, że mamy więcej energii każdego dnia. Uprawianie sportu zapewnia nam dotlenienie całego organizmu, dzięki temu mamy więcej siły życiowej a także piękniejszą skórę i włosy.

Po piąte aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie Ćwicząc zyskujemy dystans do codziennych problemów, relaksujemy się. Poprawia się także jakość naszego snu. Uczymy się lepiej kontrolować emocje i nabieramy pewności siebie.

Ponad to dzięki ćwiczeniom wzmacniamy naszą odporność, zaopatrzenie organizmu w tlen i uodporniamy się na infekcje!

Dodano: 14 października 2014 Kategoria: Ćwiczenia Tagi: Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl