Delektuję się jedzeniem – nawyk wakacyjny nr 3

Wakacyjny projekt odchudzaniem trwa nadal.  Razem ze mną odchudza się lub zmienia złe nawyki 5 osób (opisałam to dokładnie we wpisie ” Wakacje odchudzanie czas zacząć” ).

Obiecałyśmy sobie, że nie będzie ono zbyt restrykcyjne, bo to w końcu wakacje!!!

Dlatego nie założyłyśmy sobie jakiś spektakularnych efektów. Obiecałyśmy jedynie, że do 26 lipca każda z nas będzie regularnie raz w tygodniu wdrażać jeden zdrowy nawyk. W pierwszym tygodniu każda z nas wdraża taki nawyk, który akurat w danej chwili uważa za najbardziej potrzebny i stara się go stosować przez cały tydzień codziennie. W następnym tygodniu wyrażamy kolejny nawyk i wtedy stosujemy już 2 nawyki .

Ten sposób jest dość prosty i działa. Stosowałam go w zeszłym roku i przez 5 miesięcy schudłam 10 kilogramów. Dokładny opis znajdziecie tutaj. Co prawda trochę to trwało, ale z drugiej strony ten sposób nie wymaga od nas specjalnych wyrzeczeń.

Przypomnę moje nawyki:

  1. tydzień -picie zielonych koktajli. Kilka ciekawych propozycji znajdziecie w ostatnich moich wpisach w dziale Przepisy.
  2. tydzień- regularne ćwiczeń co najmniej trzy razy. Opisywałam ten nawyk tutaj.
  3. tydzień-jem 2 razy wolniej, delektuję się jedzeniem siedząc przy stole

Nie musicie koniecznie wdrażać tych samych nawyków co ja. Jeżeli ktoś uważa, że na przykład je wystarczająco wolno, ale za to smaży to może lepiej po prostu zrezygnować ze smażenia.

Nawyk – jem wolniej opisywałam już dokładnie tutaj. Przyznam jednak szczerze, że jest on moją Piętą Achillesową. Cały czas jem za szybko, często w biegu i niestety często podjadam.

Dlatego postanowiłam że w najbliższym tygodniu:

  1. jem tylko i wyłącznie na siedząco, przy stole – co oznacza, że nie będę mogła nic podjadać. Dodatkowo badania pokazują, że gdy siedzi się przy stole i patrzy na jedzenie to szansa, że zjemy mniej i wolniej wielokrotnie rosną.
  2. po zjedzeniu (tyle ile potrzebuję zjeść, aby poczuć sytość) sprzątam szybko jedzenie, aby nie zjadać tzw. resztek.

Wróciłam do prowadzenia tabelki , w której zapisuje moje codzienne poczynania – niezbędne narzędzie przy odchudzaniu:-)

projekt odchudzanie tabela nawyków

W tym tygodniu wyjeżdżam na krótki urlop. Dlatego modyfikuję na ten czas moje nawyki. Mogę mieć problem ze sporządzeniem koktajlu, wtedy zamienię go na garść owoców lub warzyw na śniadanie. Zorganizowane zajęcia fitness zastąpię długimi spacerami. Wracam we wtorek późnym wieczorem, dlatego wyjątkowo kolejnego wpisu spodziewajcie się w środę.

Do usłyszenia:-)

Kasia

Dodano: 5 lipca 2016 Kategoria: Projekt odchudzanie Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl