Dlaczego warto jeść śniadanie ?

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie powinniśmy o nim zapominać, gdyż daje siłę, energię na cały poranek i południe. Rano układ pokarmowy jest najsilniejszy i jest w stanie wyekstrahować jak najwięcej wartości ze zjadanych posiłków. Badania pokazują, iż dzieci, które jedzą śniadanie przed szkołą, znacznie lepiej radzą sobie na lekcjach, ich pamięć jest lepsza i dłużej potrafią się skoncentrować. Mają również więcej energii i chęci do działania.

Energia ze śniadania zaopatruje organizm w glukozę, która pobudza mózg do pracy i przyspiesza proces myślenia. Jednocześnie zmniejsza to problemy z koncentracją i pamięcią. W konsekwencji prowadzi to do poprawy odporności i samopoczucia.

Nawyk jedzenia śniadań dobrze wpływa także na nasze zdrowie. Rano następuje intensywna produkcja soków żołądkowych, więc jeśli regularnie nie jesz śniadań, może w końcu dojść do uszkodzeń błony śluzowej żołądka, a w efekcie do stanów zapalnych i wrzodów. Dlatego musimy zadbać o wprowadzanie do diety: produktów mlecznych by dostarczyć organizmowi wapnia, warzyw i ciemnego pieczywa.

Dodano: 4 maja 2015 Kategoria: Przepisy Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl