Jak łatwo zadbać o proste plecy u Twojego dziecka

Dzieci w wieku szkolnym noszą bardzo ciężkie plecaki, dużo czasu spędzają przed komputerem a mało na podwórku, dlatego bardzo często mają wadę postawy. Moje dziecko również doświadczyło tego problemu. Córka miała mocno zaokrąglone plecy. Jednak w tej chwili wada postawy mojej córki jest już minimalna i mam nadzieję że w niedługim czasie problem zniknie zupełnie. Dzielę się moim sposobami dzięki, którym udało się zapobiec zaokrąglonym plecom u mojej córki, bo myślę, że są bardzo proste, a zarazem skuteczne.

  1. Przede wszystkim należy pilnować, aby dziecko miało wystarczającą ilość ruchu i  od razu po szkole nie siadało przed komputerem lub telewizorem. Staramy się codziennie chodzić na spacery, często jeździmy na rowerze, a raz w tygodniu zwykle chodzimy na basen.
  2. Bardzo ważne jest również kształtowanie właściwej postawy podczas odrabiania lekcji.  Dzieci często podczas lekcji podpierają głowę dłonią lub garbią się , dlatego warto je korygować i nie pozwalać pogłębiać tych niekorzystnych nawyków.
  3. Skorzystaliśmy z ćwiczeń korekcyjnych online stworzonych specjalnie dla dzieci mających problemy z kręgosłupem. Jak wiadomo bardzo długo oczekuje się na terminy ćwiczeń korekcyjne w przychodni , dlatego my ćwiczymy  regularnie razem z  filmem, który gorąco Wam polecam. Tu znajdziecie dostęp do filmu ” Dla dzieci ćwiczenia na plecy okrągłe”

Dodano: 2 kwietnia 2018 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl