Jak nie przytyć w Święta?

Przed nami trzy dni świątecznego jedzenia. Pierogi, barszcz z uszkami, smażony karp i pyszne ciasta. Jak tu oprzeć się takim smakowitościom?

Doskonale wiesz, że będzie trudno. Zamiast opierać się i ograniczać zastosuj kilka rozsądnych zasad, które pomogą Ci nie przytyć w Święta.

Oto one:

  1. W ciągu dnia jedz regularnie co 3 godziny (nawet w Wigilię), wtedy masz większą szansę, że wieczorem nie rzucisz się na stół jak wygłodniałe zwierzę.
  2. W pierwszej kolejności próbuj potrawy warzywne oraz mniej kaloryczne.
  3. Masz czas, dlatego jedz powoli, wtedy szybciej poczujesz sytość.
  4. Dużo pij, oczywiście wody lub herbat owocowych, to znacząco zmniejszy Twój apetyt.
  5. Po słodycze sięgaj z głową. To normalne, że masz ochotę na wszystkie słodkości i ciasta. Dlatego spróbuj każdego po kawałeczku, ale nie pożeraj od razu połowy sernika. Lepiej jeść słodkie do 14.00 wtedy masz jeszcze sporo czasu na spalenie słodkości.
  6. Na koniec najważniejsze wieczorem idź na długi spacer.

Jak być może pamiętacie postawiłam sobie normę 10 000 kroków dziennie, czyli około 5 kilometrów. Mam aplikację w komórce, która mnie pilnuje i liczy moje kroki.

Jeszcze skuteczna rada mojej dobrej znajomej Małgosi, która mnie zainspirowała.

Oto mój od lat sprawdzony sposób, na to, aby przy wigilijnym stole spróbować wszystkiego i nie pęknąć. Nie jest to proste gdyż,  na naszych wigiliach rodzinnych zawsze jest 12 potraw…., które trzeba spróbować. Zawsze siadamy z siostrą obok siebie i bierzemy po jednym kawałku, sztuce każdej potrawy i dzielimy się na pół. W ten sposób wszystkie potrawy spróbowane, a sukienka nie trzeszczy w szwach…:-)

Kochani życzę Wam zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Was spokojem i radością.

Wszystkiego najlepszego!

P.S. W piątek ze względu na święta wyjątkowo nie pojawi się wpis z nową potrawą. Już we wtorek ciąg dalszy cyklu jak dbać o swoja cerę, tym razem jak bosko wyglądać na Sylwestra.

 

Dodano: 24 grudnia 2015 Kategoria: Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl