Jak przestać lubić jedzenie z McDonalda?

Dziś kolejny jak w każdy wtorek wdrażam kolejny zdrowy nawyk polecony przez naszą Panią Dietetyk. Jedz jak najmniej żywności przetworzonej. Na początku pomyślałam sobie, że mnie on właściwie nie dotyczy, przecież zwykle gotuję w domu. A jednak żywność przetworzona jest wszędzie. Na przykład wczoraj nie zdążyłam przygotować jedzenia do pracy, więc kupiłam gotową sałatkę. Niby to zdrowe, ale jednak żywność przetworzona.

Dlaczego powinno się jeść jak najmniej żywności przetworzonej?

Aby zwiększyć trwałość żywności dodaje się do niej rozmaite substancje słodzące, sól, sztuczne aromaty, tłuszcz, barwniki, a także substancje chemiczne, które zmieniają strukturę pożywienia. Dlatego żywność przetworzona jest ładniejsza i  smaczniejsza.  Jednak spożywanie tak spreparowanej żywności doprowadza do kumulowania się w organizmie niezliczonej ilości toksyn.

Od dawna nie jadam w restauracjach typu McDonalds, nie dlatego, że pilnuję zdrowej diety, tylko dlatego, że jedzenie tam mi zwyczajnie nie smakuje. Opowiem Wam jak się skutecznie odzwyczać  od tego typu dań. Idźcie do McDonalda, kupcie sobie hamburgera.  Następnie rozłóżcie go „na czynniki pierwsze” i spróbujcie samego ” kotleta” bez dodatków, czyli musztardy i ketchupu, które wzmacniają smak. Dla mnie smakuje jak papier. Możecie też spróbować samej bułki. Jedzcie powoli, delektując się tą potrawą i oglądają wszystkie jej składniki. Efekt ” odlubienia” gwarantowany.

Poniżej podsumowanie wszystkich moich nawyków, które do tej pory wdrożyłam. Zaznaczę, że wdrażałam je powoli, jeden na tydzień, więc jeżeli dopiero zaczynasz swój proces odchudzania wybierz jeden, który wydaje Ci się najłatwiejszy.

 1. nawyk regularna aktywność fizyczna
 2. picie dużej ilości wody lub płynów
 3. spożywanie posiłków regularnie co 3 godziny
 4. jedzenie 2 razy wolniej niż dotychczas
 5. porcja warzyw i owoców do każdego posiłku + 1 raz w tygodniu w piątek ( zdrowa potrawa na blogu)
 6. planowanie posiłków
 7. rezygnacja z cukru
 8. jak najmniej soli
 9. więcej snu ( 7,5 h)
 10. więcej błonnika
 11. ostatni posiłek 3 godziny przed snem
 12. jak najmniej żywności przetworzonej

Pozdrawiam Was gorąco:-)

Kasia

P.S. Nowe wpisy pojawiają się we wtorek, czwartek i piątek

Dodano: 20 października 2015 Kategoria: Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , , 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

 1. D63 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja drogie dziewczyny, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do ruszania sie, kto chce tez troche motywacji niech niech odwiedza codziennie strone; http://odchudzaniesasetka.blogspot.com

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl