Jak stracić piewszy kilogram?

Jeżeli dotychczas jadłaś np. 2000 kcal dziennie możesz robić to nadal, co więcej  Twoja waga zacznie spadać  a sylwetka nabierać pożądanych kształtów.

 

Jak to możliwe ?

 

Wystarczy, że co tydzień przeczytasz i zastosujesz w praktyce poradę tygodnia, tak, aby małymi krokami osiągnąć swój cel – wymarzoną wagę.

 

Często, gdy postanawiamy schudnąć  nagle nieracjonalnie zjadamy paczkę chipsów na raz.

 

Dlaczego tak się dzieje?

 

Wszelkie zmiany zarówno pozytywne jak i negatywne budzą nasz lęk.

Jest to związane z działaniem naszego mózgu, który dzieli się na 3

część: mózg gadzi, emocjonalny i intelektualny.  Mózg gadzi (najbardziej pierwotny i zwierzęcy) odpowiada za przetrwanie jednostki i gatunku. Kontroluje on  reakcję „walki i ucieczki”. W  dawnych czasach mózg gadzi chronił nas przed wszelką, nagłą zmianą np.

pojawienie się na horyzoncie tygrysa powodowało włączenie systemu instynktownego reagowania i zatrzymanie działania innych funkcji jak racjonalne i twórcze myślenie, które mogłoby przeszkodzić w podjęciu reakcji  ucieczki.

 

Niestety, gdy podejmujemy nagłą zmianę polegającą na schudnięciu nasz mózg reaguje podobnie.

 

Jest jednak sposób by „oszukać” nasz mózg gadzi. Małe i niezauważalne zmiany przemykają obok  naszego systemu instynktownego reagowania, alarm się nie włącza. A nasz mózg racjonalny powoli tworzy nowe połączenia nerwowe, budując w ten sposób nowe nawyki.

 

Przyzwyczaj swój mózg do regularnego wysiłku fizycznego ( na początek może to być codzienny spacer dookoła bloku) oraz pij 2 litry wody dziennie. Twój mózg może się buntować, więc rób to małymi krokami, ale konsekwentnie.

 

A więc   do dzieła!

Dodano: 23 grudnia 2014 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl