Jak ustrzec się przed przeziębieniem?

Jak ustrzec się przed przeziębieniem

Zapobiegać przeziębieniom i grypie możemy każdego dnia. Warto poznać kilka skutecznych sposobów jak skutecznie  uchronić się przed chorobą. Należy pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto robić wszystko, by ryzyko zachorowania zmniejszyć do minimum.

Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów do natychmiastowego zastosowania:

  • Pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Nie przegrzewajmy się, ale też nie doprowadzajmy do wychłodzenia i przemarznięcia.
  • Zaleca się picie herbatek z  malin, kwiatu bzu. Należy zmieszać równe ilości wymienionych ziół i zalać je szklanką wrzątku, a po 10 minutach odcedzić. Taką herbatkę trzeba pić trzy razy dziennie. Warto także spróbować jagód z czarnego bzu. Według badań, u 93 proc. stosujących je osób objawy grypy ustępują po 2 dniach.
  • Myjmy często ręce. Jadąc autobusem, robiąc zakupy, funkcjonując codziennie w mieście stykamy się z różnymi przedmiotami, które mogą mieć na sobie wirus grypy. Częste i dokładne mycie rąk zminimalizuje więc ryzyko zachorowania.
  • Wietrzmy często mieszkanie, pozwólmy sobie oddychać świeżym powietrzem.
  • Ważne dla zapobiegania chorób jest nasza kondycja fizyczna i psychiczna – zadbajmy więc o nią. Przebywajmy na świeżym powietrzu, fundujmy sobie dla zdrowia nieforsujące spacery. Ważne także abyśmy byli zrelaksowani i mieli dobre samopoczucie. Te czynniki wpływają bardzo pozytywnie na nasz układ immunologiczny.

Kiedy profilaktyka nie wystarczy i pomimo wszystko nie czujemy się dobrze, zostańmy w domu. Nie ignorujmy przeziębienia, które może doprowadzić do grypy.. Jeżeli złe samopoczucie nie ustępuje, lepiej skontaktować się z lekarzem.

Dużo zdrowia !!!

Jak ustrzec się przed przeziębieniem

Dodano: 17 października 2014 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , , , , , , 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. Eliza pisze:

    Ja profilaktycznie chodzę jesienią na zabieg ozonoterapii do siedleckiej przychodni Fonte i żadne przeziębienie mi niestraszne.

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl