Jak zmotywować się do ćwiczeń ?

ćwiczenia fizyczne

Bardzo często myślimy, że jeżeli ciężko pracujemy fizycznie to wysiłek ćwiczeń jest już zawarty w aktywności zawodowej. Praca stanowi dobry dodatek do ćwiczeń, ale nigdy ich nie zastąpi.

Jak zmotywować się do ćwiczeńKiedy zastanowię się dlaczego nie ćwiczę, do głowy przychodzi mi zawsze to samo – brak czasu, poczucie zawstydzenia, niemożność wykonywania intensywnych ćwiczeń, brak satysfakcji z ćwiczeń. Ćwiczenia często pociągają za sobą większe zaangażowanie, nie tylko czasowe, energetyczne, ale również finansowe.

Brak czasu jak się okazuje to najczęstsza z wymówek i jednocześnie najmniej prawdziwa. Czas zawsze mamy, tylko należy nauczyć się nim odpowiednio zarządzać. Zamiast ślęczeć do późna przed komputerem lub telewizorem, należy położyć się wcześniej spać. To pozwoli przesunąć o godzinę poranne wstawanie i umożliwi przeprowadzenie gimnastyki.

Moim zdaniem najważniejsza w tym wszystkim jest też motywacja.  Motywacja do odchudzania musi opierać się na wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do celu, dlatego dobrze już na początku określić do czego dążymy, i w jaki sposób zamierzamy to osiągnąć. Skuteczna motywacja powinna być wypracowana i świadoma, a nierzadko powinniśmy skonsultować możność osiągnięcia zamierzonych rezultatów ze specjalistą – dietetykiem lub trenerem. Motywacja w odchudzaniu i aktywności fizycznej odgrywa kluczową rolę, dlatego też musi być umacniana poprzez osiąganie zadowalających nas rezultatów.

Co jeszcze możemy zrobić jeśli chcemy zacząć ćwiczyć? Ja uwzględnię to w kilku punktach:

  • Określ swoje cele
  • Policz ile masz wolnego czasu
  • Znajdź najbliższy klub fitness lub siłownie
  • Wybieraj skuteczne ćwiczenia
  • Znajdź inspirację
  • Wybierz się na treningi razem z przyjaciółką będzie łatwiej

Powodzenia !

Dodano: 9 października 2014 Kategoria: Motywacja Tagi: , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl