Jak znaleźć w sobie energię ?

Codzienne obowiązki w pracy i w domu powodują, że  wielu z nas zaniedbuje sen, i co ważne rezygnujemy chociażby z  chwili odpoczynku w ciągu dnia. Tymczasem przemęczony organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo.

Większość ludzi potrzebuje od siedmiu do ośmiu godzin snu. Sen, to więcej niż tylko zwykły odpoczynek, jest to bardzo złożony proces. W trakcie snu w organizmie zachodzą przemiany wpływające na układ odpornościowy, narządy odpoczywają, krwiobieg się oczyszcza, następuje przywrócenie równowagi chemicznej i regeneruje się układ nerwowy. O ile każdy zdaje sobie z tego sprawę, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, to nie wszyscy przywiązują wagę do choćby krótkiego odpoczynku w ciągu dnia. Niektórzy uważają go za zwykłe marnotrawienie czasu. Jednak wypoczynek jest niezbędny, wolny czas można poświęcić dla rodziny, przyjaciół, na realizacje swojego hobby, lub jeśli nie mamy zbyt wiele wolnego czasu – po prostu się zrelaksować.

To o czym każdy z nas powinien pamiętać, to to, że przed snem należy się zrelaksować: nie oglądać ekscytujących programów, nie pić kawy i herbaty, ostatni posiłek jeść najpóźniej na dwie godziny przed snem. Należy spać koniecznie w wygodnym łóżku. To ostatnie zdanie powinniśmy czasami powtarzać sobie jak mantrę.

Okazuję się ze długość snu i nasz wypoczynek ma wielkie znaczenie jeśli chodzi o nasze samopoczucie i o to z jakim nastawieniem i siłą powitamy kolejny dzień.

Dodano: 8 października 2014 Kategoria: Ćwiczenia Tagi: , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl