Joga – dlaczego warto rozpocząć tę przygodę?

Moja przygoda z jogą rozpoczęła się 2 lata temu. Miałam wtedy trudny okres w życiu i byłam wyjątkowo mocno zestresowana . Żyłam w ciągłym napięciu. Na jakimś blogu przeczytałam, że joga wspaniale wycisza i uspokaja.

Wybrałam się na zajęcia.

Na początku byłam tak spięta, że nie byłam w stanie wyciszyć swoich myśli podczas relaksacji. Jednak już po pierwszych zajęciach poczułam, że mój poziom energii zaraz po ćwiczeniach jest o wiele wyższy.
Z czasem zauważyłam, że gdy nie ćwiczę moje myśli są rozbiegane i nie mogę się skoncentrować, jestem przemęczona nie tyle fizycznie, co psychicznie, bowiem joga jest wspaniałym antidotum zarówno na dolegliwości ciała, jak i duszy.
Poniżej największe zalety jogi:
  • przywraca stabilność emocjonalną
  • pomaga pozbyć się  nieracjonalnych niepokojów i lęków
  • pozwala złapać dystans do wielu spraw i pozbyć się napięcia
  • pomaga pozbyć się dolegliwości związanych z bólami kręgosłupa
  • odmładza -tak, tak są na to dowody naukowe
  • dodatkowo joga pozytywnie działa  na układ  krążenia i oddechowy oraz  trawienny.

Dlaczego ćwiczę jogę ?

Przede wszystkim dlatego, że daje mi możliwość wyciszenia, spojrzenia na rożne sprawy  z dystansu. Oczywiście doceniam też, że dzięki jodze jestem sprawniejsza fizycznie i młodziej wyglądam (tak niektórzy twierdzą:-). Dlatego jak tylko mogę ćwiczę jogę rano, bo wtedy czuję przypływ pozytywnej energii i mam dużo siły do pracy przez cały dzień. Lubię też ćwiczyć jogę wieczorem, szczególnie taką wyciszającą, bo wtedy szybko zasypiam i dobrze śpię. Zauważyłam również, że od momentu kiedy uprawiam regularnie jogę nie choruję, nie boli mnie głowa, rzadko też miewam stany obniżonego poziomu energii.

Na zajęcia jogi chodzę oczywiście do kameralnego klubu  Centrum Figura przy ul Abrahama 2a/1, na Gocławiu ,na Pradze Południe www.fitnessgoclaw.pl. Pierwsze zajęcia zawsze są bezpłatne.

Jeżeli jednak mieszkasz w innej dzielnicy to w okresie letnim na terenie Warszawy na Mokotowie, Targówku i Bemowie są organizowane przez gminy bezpłatne zajęcia jogi w parkach, na świeżym powietrzu, na których też nie raz bywam.

Do zobaczenia (być może na jodze:-)

Kasia – zakręcona na punkcie jogi

Dodano: 9 czerwca 2017 Kategoria: Ćwiczenia, Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl