Kasza jaglana dobra na wszystko

Coraz więcej pisze się na temat szkodliwości pszenicy i innych zbóż oraz całkowitego wyeliminowania glutenu. Jednak zdania naukowców na ten temat są podzielone. W 2011 roku profesor Gibson opublikował badania potwierdzające,  że gluten może wywoływać zaburzenia żołądkowo-jelitowe, odpowiada za  złe samopoczucie, wzdęcia, zaparcia oraz sprzyja nadwadze. Jednak ten sam naukowiec po przeprowadzeniu kolejnych badań doszedł do wniosku, że być może nie sam gluten jest szkodliwy a inne składniki dodawane do wyrobów zawierających mąkę, takie jak polepszacze i barwniki, które mogą odpowiadać za złe samopoczucie. Dieta bezglutenowa to dieta eliminacyjna ( często bez produktów zbożowych ) a każda dieta eliminacyjna może być niekorzystna dla naszego organizmu, ponieważ nie dostarcza wszystkich potrzebnych witamin i minerałów. Pieczywo bezglutenowe kupowane w sklepach jest nie smaczne, często zawiera białko sojowe i o wiele więcej tłuszczu od zwykłego pieczywa.

Co zatem robić ?

Proponuję proste rozwiązanie. Na początek zacząć jeść więcej kaszy jaglanej i stopniowo zastępować nią pieczywo.

Kasza jaglana 1

Dlaczego akurat kaszy jaglanej? Ponieważ:

1. Jest produktem zbożowym i równocześnie bezglutenowym.

2. Jako nieliczna wśród zbóż ma właściwości zasadotwórcze, co pozwala nam na utrzymanie równowagi-kwasowo zasadowej. Więcej na ten temat pisałam tutaj  oraz tutaj.

3. Jest naturalnym źródłem krzemu, który ułatwia odchudzanie ( bardzo często mamy niedobór tego minerału). Krzem dodatkowo pozytywnie wpływa na wygląd naszej skóry, paznokci i włosów.

4. Jest lekko strawna.

5.Ogrzewa organizm.

6. Reguluje poziom cholesterolu.

7. Poprawia koncentracje i pamięć.

Dodatkowo zawiera mnóstwo składników odżywczych

  • witaminy z grupy B ( głownie B1, B2, B6)
  • lecytynę
  • magnez
  • wapń
  • żelazo
  • potas
  • fosfor
  • witaminę E
  • duże ilości łatwo przyswajalnego białka
  • krzem

Nawyk, który zaczynam wdrażać od tego wtorku to jeść jak najczęściej jaglanej. W moich przepisach  w zakładce odżywianie znajdziecie dwie propozycje z kaszą jaglaną : na śniadanie  oraz na obiad .

Jestem szczęśliwa, że już w piątek z niektórymi z Was spotkam się na bezpłatnych warsztatach dotyczących osiągania celów . Niestety mamy już tylko kilka miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane proszę o rezerwację na maila odchudzanieprojekt@gmail.com lub telefonicznie733-412-477. Więcej informacji o warsztatach znajdziesz tutaj.

Do miłego zobaczenia w piątek:-)

Kasia

Dodano: 8 grudnia 2015 Kategoria: Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl