Materializowanie myśli- wizualizacja cz.3

Wyobrażania jest ważniejsza od wiedzy, bo wiedza jest ograniczona jak mawiał Albert Einstein.

wizualizacja

Aby spełniło się nasze marzenie najpierw należy stworzyć je w wyobraźni a potem dopiero działać. Wtedy droga do naszego celu jest o wiele krótsza.

Opowiem to na przykładzie historii Vitaliy Gilbert autora książki ” Modelowanie przyszłości”. Postanowił on przeprowadzić się na wieś, do domu pod miastem. Zamiast jeździć i szukać domu zadziałał nie co inaczej. Wynajął dom pod miastem, w pobliżu rzeki i lasu. Medytował, chodził na spacery i oddychał świeżym powietrzem. Tam zastanawiał się jaki dom chce mieć. Opisał go w wyobraźni dokładnie w każdym szczególe. Zależało mu, aby dom był maksymalnie 30 kilometrów od miasta, w pobliżu trasy, gdzie nie ma korków. Wyobraził sobie również określoną cenę, niższą niż rynkową. Gdy już dokładnie wiedział czego chce zaczął działać. Zadzwonił do agenta nieruchomości i dokładnie opisał mu swój dom marzeń. Po paru dniach agent znalazł dom w atrakcyjnej cenie, 20 kilometrów od miasta.Gdy Vitaliy przyjechał na miejsce zobaczył dom swoich marzeń i poczuł, że świetnie sie w nim czuje. Nie oglądał już innych domów, kupił ten.

Wróćmy jednak do wizualizacji. Przypomnę, że opisuję techniki wizualizacji według książki rosyjskiego autora Vitaliy Gilbert ” Modelowanie przyszłości”.

Jak sprawić, aby była ona tak skuteczna  jak w przypadku naszego bohatera?

Zasada 1

Bierz odpowiedzialność za wszystko co się z Tobą dzieje, bo całe nasze życie jest rezultatem naszych myśli i działań z przeszłości. Opisałam ją dokładnie tutaj.

Zasada 2  

Medytuj regularnie, wchodź w stan  w stan jedności ze światem, stan bezwarunkowej miłości i szczęścia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Zasada 3

To proces modelowania, praktycznej wizualizacji ( Vitaliy porównuje tę zasadę do pięknego wnętrza i atrakcyjnego designu samochodu).

Najpierw rozluźnij się, wejdź w stan medytacji, miłości i radości. Następnie wyobraź sobie ze wszelkimi szczegółami, że już masz to czego pragniesz, wbrew wszelkiej logice. Pamiętaj, że wszelkie doznania muszą być jak najbardziej realistyczne.  Na początek możesz poćwiczyć wyobrażając sobie coś dobrze znanego np.telefon komórkowy.Wyobrażaj sobie, ze trzymasz go w rękach. Poczuj jego kanty, krawędzie. Stwarzaj na tyle realistyczne odczucia i obrazy, na ile to tylko możliwe.  Pamiętaj, aby robić to z wielką radością. I uwierz szczerze, że jest to możliwe.

Wróćmy do naszego przykładu z domem. Vitaliy bardzo dokładnie sformułował czego chce. Wyobrażał sobie, że jest już w tym domu i wspaniale się w nim czuje, wbrew wszelkiej logice. Większość pracy wykonał we wewnątrz (wizualizując) , musiał też wykonać trochę pracy w realnym świecie (zadzwonił do agenta i pojechał obejrzeć dom)

Na koniec jeszcze jedna uwaga. Nie warunkuj drogi, którą urzeczywistnienie celu ma do Ciebie przyjść. Ona w pewnym momencie ukaże się sama.

W czwartek za tydzień kolejna zasada dotycząca wizualizacji.

 

Dodano: 21 stycznia 2016 Kategoria: Motywacja Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl