Metamorfoza przed i po

Co roku każdy z nas czyni postanowienia zmian. Mamy marzenia, których nie realizujemy. Mija kolejny rok, patrzymy wstecz i często nie wiele się zmienia, chociaż plany rok temu mieliśmy takie ambitne.

Zapewne tradycyjnie rok temu obiecywałaś sobie, że twoja waga będzie niższa niż rok temu. Ja również zawsze co roku robiłam noworoczne postanowienia, że schudnę, jednak co roku mi się to nie udawało.

Tak było, aż do sierpnia tego roku, kiedy to postanowiłam trochę z opóźnieniem spełnić swoje noworoczne postanowienie. Tym razem postanowienie założyłam inne. Schudnę na Sylwestra, a nie po Nowym Roku. Schudłam 10 kilogramów powoli, zdrowo i bez większych wyrzeczeń.

Mam na imię Kasia. Dziś opowiem Ci  jak poradziłam sobie z moim problemem, z którym zmagałam się od lat. Na końcu pokażę Ci również sesję zdjęciową , którą zrobiłam sobie w nagrodę po osiągnięciu swojego celu.

metamorfoza 10

Wielokrotnie próbowałam się odchudzać tradycyjnymi metodami. Zwykle od poniedziałku zaczynałam stosować dietę, jednak byłam w stanie wytrwać jedynie kilka dni. I tak praktycznie było za każdym razem.

To bardzo mnie denerwowało, bo nie mogłam zrozumieć co robiłam nie tak. Uznałam, że brakuje mi silnej woli i nigdy się nie odchudzę. Efekt tego był taki, że wpadłam w błędne koło, bo myśląc, że nie jestem w stanie się odchudzić tym samym jadłam więcej. Zamiast chudnąć tyłam. Byłam bardzo zaniepokojona tym stanem. Tak bardzo chciałam schudnąć, ale niestety okazało się to o wiele trudniejsze niż myślałam. Czasami nawet miałam ochotę sobie popłakać…

Rozzłoszczona całą tą sytuacją zaczęłam zgłębiać tajniki odchudzania, zaczęłam chodzić na szkolenia i dużo czytać na temat badań psychologicznych.

Cóż się okazało?

Trochę się zdziwiłam, bowiem dowiedziałam się, że bardzo dużo osób chce zacząć zdrowo się odżywiać, uprawiać więcej sportu oraz schudnąć, a jednak im się to nie udaje.

Jak myślicie ilu osób na 100 osiąga założone cele. ? W zależności od badań jedynie od 3% do 10% ludzi jest w stanie wytrwać w postanowieniu i uzyskać rezultat, jaki sobie założyło.

To mnie bardzo zaintrygowało, dlatego też szukałam dalej. W moich poszukiwaniach natrafiłam na bardzo interesujące informacje dotyczące zmiany nawyków. I zrozumiałam co robić, aby schudnąć. Nauczyłam się jak zmienić swoje dotychczasowe niezdrowe przyzwyczajenia nie mając silnej woli.

Szczęśliwa, zauważając małe postępy cały proces swojego odchudzania opisywałam na tym blogu rok po kroku.

Przede wszystkim dzięki wiedzy, ale też mobilizacji, jaką dawali mi czytelnicy schudłam ponad 10 kilogramów bez większych wyrzeczeń. Dokładnie opisałam to tutaj.

Dodatkowo teraz zdrowe nawyki są dla mnie czymś naturalnym, dlatego nie obawiam się efektu jo­jo i nadal utrzymuję swoją nową wagę.

Teraz pragnę pomóc Tobie. Boli mnie to, że wielu osobom mimo wysiłku nie udaje się schudnąć. Bardzo mi zależy na tym, aby to zmienić. Dlatego wspólnie z ekspertami z Centrum „Figura” pracujemy nad programem odchudzania, który pomoże Ci schudnąć  bez większych wyrzeczeń, zdrowo i bez efektu jojo. O tym napiszę już wkrótce.

A oto moje zdjęcia po schudnięciu:

metamorfoza 2

metamorfoza 3

metamorfoza 4

 

metamorfoza 5

metamorfoza 1

metamorfoza 8

metamorfoza 11

metamorfoza 9

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez Anetę z „anette zett photography”. Aneta jest fotografem zajmującym się fotografią portretową, ciążową, dziecięcą, okolicznościową oraz fotografią biznesową (eventy). W ofercie ma również „sesje w prezencie” dla osób, chcących sprawić komuś bliskiemu wyjątkowy prezent w postaci profesjonalnej sesji zdjęciowej –  zamawiający otrzymuje zaproszenie, by podarować je szczególnej osobie –  data i miejsce sesji zdjęciowej omawiane są z osobą obdarowaną. Więcej informacji na stronie  www.anettezett.jimdo.com.

Aneta fotograf

Do sesji, uczesałam mnie i umalowała Anna Stachniak. Ania jest ekspertem w dziedzinie pielęgnacji cery oraz dyplomowaną wizażystką i stylistką fryzur a także konsultantką ślubną. Ania radzi również na naszym blogu jak prawidłowo dbać o cerę (przeczytasz o tym tutaj). Więcej informacji o Ani znajdziesz na stronie www.annastachniak.pl.
Poniżej zdjęcia z przygotowań do sesji zdjęciowej.
IMG_2521
IMG_2550
 IMG_2572(1)
IMG_2524
zdjęcieb z Anią wizażystką

 

Do usłyszenia we wtorek.

Dodano: 2 stycznia 2016 Kategoria: Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl