Modelowanie przyszłości – techniki wizualizacji część 1

Tak jak wcześniej obiecywałam w styczniu będę pisała o wizualizacji, najpotężniejszej technice przyśpieszającej drogę do każdego celu.

To będą wpisy bardzo intrygujące a także dość zaskakujące, dlatego jeżeli nie jesteś jeszcze na to gotowy to nie czytaj dalej.

Zatem zaczynajmy tę niesamowita przygodę. Dziś oraz w kolejne cztery czwartki przedstawię Ci szczegółowy opis technik wizualizacji.

Będę opierała się na książce rosyjskiego autora Vitaliy Gilbert (jak pamiętasz to właśnie rosyjscy sportowcy jako pierwsi stosowali wizualizację) ” Modelowanie przyszłości”.

Autor jest niezwykle interesującą postacią, bardzo popularną w Rosji. Zawdzięcza to przede wszystkim uczestnictwu w 11 edycji teleturnieju „Bitwa ekstrasensów”. Jego uczestnicy musieli wykazać się ponad przeciętnymi zdolnościami. Vitaliy wygrał tę edycję aż 95% przewagą głosów telewidzów, co było wydarzeniem bezprecedensowym. Twierdzi, że taki wynik był możliwy, ponieważ zastosował przyśpieszoną technikę, którą sam nazywa modelowaniem.

Vitaliy opracował pięć zasad wizualizacji/modelowania, które porównał do „ferrari”-pięknego, szybkiego i skutecznego samochodu, ponieważ stosując te pięć zasad bardzo szybko i skutecznie docierasz do swojego celu.

Zasada pierwsza (kierownica Ferrari pozwala jechać dokładnie tą trasą jaką sobie wyznaczyliśmy )

Pamiętacie cytat z Biblii „stosownie do wiary Waszej Wam się stanie”?

Całe nasze życie jest rezultatem naszych myśli i działań z przeszłości. Myśli są materialne, potwierdza to fizyka kwantowa.

Wszystko co musisz zrobić to wziąć odpowiedzialność za wszystko co się z Tobą dzieje. Nauczyć się świadomie sterować strumieniem myśli, które chaotycznie krążą w naszej głowie.

Znacie taką anegdotę?

Jedzie facet tramwajem i myśli:
„Żona – zołza.
Przyjaciele – oszuści.
Szef – sadysta i idiota.
Praca – beznadziejna.
Życie – do dupy”.

Za gościem stoi Anioł Stróż z notesikiem, wszystko skrzętnie zapisuje i zastanawia się:
„Dziwne te życzenia, w dodatku codziennie te same! Ale nic nie poradzę, nasz klient nasz pan!

W ten sposób stwarzamy naszą rzeczywistość. Gdy przypomnimy sobie trudne sytuacje, jakie miały miejsce w naszym życiu często uświadomimy sobie, że zdarzyły się z winy naszych obaw i negatywnych myśli. Zaś wszystko co dobre, wszystkie nasze zwycięstwa przydarzały się dzięki naszym pozytywnym myślom i naszym marzeniom.

Jedyne co wyróżnia ludzi bogatych, spełnionych, sławnych i szczęśliwych od biednych to sposób myślenia i działania. Ludzie, którym się powiodło często nie mieli szczęśliwego dzieciństwa, bogatych rodziców, pochodzili z małych miejscowości, jednak mieli wielkie marzenia. Nie bali się działać, marzyli i z radością dążyli do urzeczywistniania swoich celów. Każdemu z nich przydarzały się porażki i upadki. Lecz ich wiara pomagała im podnieść się i iść dalej. Wierzyli i stosownie do wiary otrzymywali.

Dlatego wypuść wszystkie obawy z przeszłości. Przyszłość to czyta kartka papieru! Nie brudź jej bazgrołami z przeszłości. Całe Twoje życie zależy tylko od Ciebie.

Zwracaj uwagę na towarzystwo ludzi wśród, których przebywasz. Jeżeli Twoi znajomi wciąż dzielą się z Tobą swoimi obawami i problemami emitują również programy niepowodzeń na Ciebie. Potem dziwimy się, skąd w Twoim życiu biorą się problemy. Otaczaj się ludźmi szczęśliwymi i spełnionymi.

Co jednak zrobić, gdy w naszej głowie pojawiają się negatywne myśli mimo, że tego nie chcemy?

W żadnym wypadku nie walcz z nimi, bo wtedy one natychmiast zawładną Twoją świadomością. Cóż więc robić? Zaakceptuj fakt, że się pojawiają a na ich miejscu umieść myśli dobre. Tak samo zamiast walczyć z paleniem i nadwagą po prostu wybierz zdrowy styl życia.

Jak konstruować pozytywne myśli?

Pamiętaj, że nasza podświadomość nie rozumie słowa „nie”, ponieważ mózg dostrzega jedynie obraz stojący za danym słowem. Jeżeli poproszę Cię, abyś nie myślała(a) o niebieskiej żyrafie to o czym pomyślisz?

Dlatego, gdy myślisz „chciałabym związać się z mężczyzną, który nie pije, nie pali i  nie ogląda cały dzień telewizji” to co dostaniesz? No właśnie. Lepiej pomyśleć np.”chciałabym poznać mężczyzną, który prowadzi zdrowy styl życia i  lubi uprawiać sport”

Pamiętaj, że wszystko jest w Twoich rękach. Bierz pełną odpowiedzialność za wszystko co się z Tobą dzieje. Nasze myśli i działania tworzą naszą przyszłość.

Dlatego „Pomyśl zanim pomyślisz” 🙂

O badaniach naukowych potwierdzających, że wizualizacja działa możesz przeczytać we wpisie : Wizualizacja- dlaczego działa? .

Wizualizację stosuje większość ludzi sukcesu, konkretne przykłady znajdziesz tutaj: Tajemnice osiągania celów gwiazd show biznesu.

Wizualizacja pozwala nam pozbyć się niesprzyjających nam przekonań, które blokują nasze nieograniczone możliwości( o tym przeczytasz tutaj Jak działają przekonania? ).

Życzę Ci samych pozytywnych myśli:-)

Kasia

P.S. Za tydzień w czwartek kolejna zasada dotycząca modelowania przyszłości, jutro zdrowa potrawa, a od wtorku znowu będę pisała o odchudzaniu i zdrowym odżywianiu.

 

Dodano: 7 stycznia 2016 Kategoria: Dla zdrowia, Motywacja Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl