Na ratunek zmęczonym mięśniom.

Na nasze problemy z kręgosłupem niewątpliwie duży wpływ ma styl życia i związane z tym stres i napięcie. Musimy znaleźć tutaj równowagę pomiędzy opanowaniem a stresem i wynikającymi z tego powodu konsekwencjami dla naszych mięśni. Należy pamiętać tutaj o związku pomiędzy naszym stanem umysłu a ciałem. Musimy być świadomi tego, że napięcie i pewne uczucia mogą być przyczyną nasilenia bólu. Jeśli już taki zaczniemy odczuwać, to tym, co pozwoli się na z nim uporać będzie relaks, ćwiczenia oddechowe, które to pozwolą na zmniejszenia napięcia mięśni oraz bólu. Pozwoli nam to na kontrolowanie własnego stanu.

Jeśli nasze mięśnie wymagają natychmiastowej regeneracji, znaczące będą tutaj czynności podnoszenia i sięgania. Takie czynności będą wymagały od nas silnego, gibkiego ciała i odpowiedniego  stosowania technik ruchu. Pamiętajmy, aby ciężkie prace wykonywać z przerwami, tak aby nie pracować zbyt długo bez wyprostowywania ciała. Zastanówmy się jak jeszcze możemy wspomóc nasze mięśnie kręgosłupa. Te jak wiadomo spełniają istotną rolę układzie ruchu. Silny gorset mięśniowy dobrze współpracuje z elementami kostnymi natomiast słaby będzie powodował  większe obciążenie kręgosłupa. Nasz kręgosłup pozbawiony mięśni po prostu ulegałby załamaniu. Bez ich odpowiedniego wspomagania nie poradziłyby sobie z przeciążeniami np. podczas schylania naszego ciała. Gdy nasze mięśnie są zmęczone lub osłabione zaczyna  się początek procesu chorobowego.

Mięśnie te są elastyczne , więc musimy je kształtować  – jak już wcześniej wspominaliśmy należy je wzmacniać i rozciągać. Nie bez znaczenia jest tutaj czas jaki przeznaczamy na wypoczynek, a szczególnie na sen.

Zdrowy sen to taki, po którym jesteśmy wypoczęci, nie bolą nas plecy, nogi. Sen pozwala na wypoczynek, odprężenie zmęczonych mięśni i nabranie sił na kolejny dzień. To w trakcie snu dochodzi do zmniejszenia nacisku na dyski między mięśniowe dzięki czemu następuje ich regeneracja. Odpowiednio dobrany materac-nie miękki, ale też nie za bardzo twardy- zdecydowanie poprawi komfort spania i odpowiednio wpłynie na nasz kręgosłup.

Pamiętajmy, sen jest tutaj podstawą. Więc zadbajmy o to aby się wysypiać i wybierać najlepsze materace i odpowiednie łóżka.

Dodano: 6 października 2014 Kategoria: Rehabilitacja Tagi: , , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl