Najlepszy rok mojego życia, czyli jak sprawić, aby chciało nam się chcieć.

10411159_686498554802215_3257332147951700247_n

 

Co roku każdy z nas czyni postanowienia zmian.

Mamy marzenia, których nie realizujemy. Mija kolejny rok, patrzymy wstecz i często nie wiele się zmienia, chociaż plany rok temu mieliśmy takie ambitne.

A gdyby tak ten rok był najlepszym rokiem Twojego życia. Gdybyś ruszyła z miejsca, zrealizowała to o czym zawsze marzyłaś. Każdy dzień przeżywała z pasją i z entuzjazmem.

Pamiętaj rezultatem ciągłego zastanawiania się jest ciągła strata czasu.

Przejdź do działania już dziś.

A oto krótki i zarazem bardzo skuteczny przepis na zrealizowanie marzeń, rok po kroku.

 

Znajdź powód do działania

Na początku należy wyznaczyć sobie konkretny cel. Najlepiej, aby był to jeden cel, ale naprawdę duży. Dlaczego? Bo tylko bardzo ambitny cel pozwoli Ci się rozwinąć, stać się kimś więcej niż jesteś. Realizując swoje wielkie marzenie zyskasz nowe umiejętności, nowe zdolności , urośniesz intelektualnie, emocjonalnie i duchowo.  Będziesz musiała się wspiąć na wyższy poziom a robiąc to zostaniesz tam już na zawsze. Takim celem może być napisanie książki, nauczenie się biegle języka obcego, przebiegnięcie 10 kilometrów, opanowanie konkretnej umiejętności np. szybkiego czytania, mistrzowskiego gotowania  itp. Uwaga musi to być cel wymagający dla Ciebie.

 

Zainstaluj swój cel

Spraw, aby Twój cel “zainstalował” się w Twojej podświadomości. Jak to zrobic? Codziennie rano i wieczorem powtarzać sobie co chcę osiagnąć, stworzyć wzrokowe “przypominacze”- może to być kartka, zdjęcie, tapeta w telefonie. Możesz tez wysłać do siebie codziennie emaila. A najlepiej zapisz go na odwrocie wizytówki i włóż do portfela, tak, abyś codziennie bezwiednie zerkać. Za każdym razem, gdy powtórzysz sobie swój cel w Twojej głowie odnawia się postanowienie.

Dlaczego to takie ważne?

Nasza energia podąża za uwagą. Zauważyłaś, że gdy o czymś często myślisz, Twój umysł podpowiada właściwe słowa i czyny w odpowiednim momencie. Gdy koncentrujesz się na swoim celu, widzisz możliwości, których wcześniej nie widziałeś, spotykasz ludzi, którzy Ci pomagają.

 

Przygotuj się  na wielkie wyzwanie

 

Zacznij z czystym kontem

Przeanalizuj swoje dotychczasowe życie i poważnie zastanów się na tym dlaczego do tej pory nie udało Ci się osiągnąć tego o czym marzyłaś. Usuń przeszkody. Pozbądź się starego, aby zrobić miejsce na nowe. Uporaj się z niezałatwionymi sprawami albo z nich na zawsze zrezygnuj. Przejrzyj swoje listy rzeczy do załatwienia,  posptrzątaj bałagan, pozbądź się uciążliwych kontaktów z toksycznymi ludźmi. Niedokończone sprawy obciążają nas fizycznie, duchowo, emocjonalnie i umysłowo.Twoja energia będzie Ci teraz potrzebna, aby realizować Twoje marzenia. Jeżeli nie zburzysz starego domu i nie usuniesz gruzów to nie da rady na jego miejsce postawić nowego.

 

Pozbądź się zjadaczy czasu

Aby zrealizować nasz wielki cel musimy pozbyć się wszelkich przeszkód, które rozpraszają i odciągają nas od naszych marzeń. Najlepszym sposobem jest zrobienie listy wszystkich naszych bez produktywnych zachowań, którym ulegamy, a które przeszkadzają nam w staniu się człowiekiem jakim chcemy być. Oto przykładowa lista takich zachowań: brak planu na dany dzień, nie kończenie jednej czynności a potem kilkakrotne wracanie do niej, kontakty z toksycznymi, pesymistycznymi ludźmi, podjadanie, bałagan i tracenie czasu na szukanie różnych rzeczy, niepunktualność, brak umiejętności odmawiania itd. Każdy z nas, gdy głębiej się zastanowi znajdzie obszary, gdzie bez problemu będzie mógł zaoszczędzić  sporo czasu.

A będziesz potrzebowała mnóstwo energii, dlatego dobrze przygotuj się.

 

Weź za siebie pełną odpowiedzialność

Tylko jedna osoba na świecie odpowiada za jakość Twojego życia – to Ty jesteś tą osobą.  Większość z nas ma nawyk obwiniania za swoje problemy inne osoby lub czynniki zewnętrzne. Narzekamy na złych szefów, nadopiekuńczych lub niekochających rodziców, polityków, małżonków a nawet pogodę lub zły układ gwiazd.

Mamy mnóstwo wymówek dotyczących niekorzystnych okoliczności życiowych. “ Nie mam czasu”. “Ludzie z którymi pracuję są nieodpowiedzialni”. “Jestem teraz potrzebna dzieciom”. “Mam za dużo spraw na głowie”. “Gdybym tylko miała mniej obowiązków”. Wymówki przenoszą naszą siłę na okoliczności zewnętrzne i odbierają nam energię potrzebną do kreowania rozwiązań i działania. Pamiętaj nie mamy wpływu na czynniki zewnętrzne, mamy jednak olbrzymi wpływ na nasze zachowanie.

Zrezygnuj z narzekania. Jeżeli pragniesz czegoś lepszego to coś z tym zrób. Kiedy narzekamy to poddajemy się w pewien sposób. Większość naszych problemów da się rozwiązać.

Dlatego zacznij myśleć pozytywnie. Nasze myśli kierują naszymi zachowaniami.

Pamiętaj jesteś w 100% odpowiedzialna za swoje rezultaty.

 

Stwórz precyzyjny plan działania.

 

Dobrze przygotuj się

Zanim stworzysz plan porozmawiaj z osobą, której udało się już osiągnać podobny cel i zapytaj jej jak to zrobiła. Opierając się na jej doświadczeniach dowiesz się jakie kroki wykonywała po kolei, a także uzyskasz informacje o problemach jakie mogą pojawić się po drodze.

Jeżeli nie znasz takiej osoby możesz przeczytać książkę, która pokazuje cały proces realizacji celu.

Być może jeszcze dokładnie nie wiesz jak to zrobić. Jednak, gdy jedziesz w nocy samochodem słabo oświetloną trasą widzisz przed sobą jedynie kilkanaście metrów. Nie musisz znać całej trasy. Musisz wiedzieć, gdzie chcesz dojechać, a Twoja droga będzie rozwijała się metr po merze. Cały czas będziesz zdobywać wiedzę i doświadczenie, które wskażą Ci jak zrealizować Twoje plany.

 

Opisz dokładnie cel i podziel swoją drogę na etapy

To najważniejsza część procesu spełniania marzeń. Już wiesz dokąd  chcesz dojść , najwyższy czas określić jak tam trafić. Wypisz wszystkie elementy jakimi będziesz musiała się zająć, aby spełnić swoje marzenie. Określ harmonogram działań, a następnie wpisz go do kalendarza we właściwej kolejności rozpoczynając od najważniejszych rzeczy.

Teraz pozostało jedynie trzymać się ustalonego planu realizacji. Jak wiemy nie jest to proste. Znam jednak świetny sposób, który świetnie zadziałał w moim przypadku. Warto stworzyć strukturę czyli wyznaczyć określone dni, godziny, których będziemy się trzymać w realizacji naszego planu, np.gdy Twoim celem jest wystartowanie w biegu na 10 km wyznacz sobie np. 3 dni w tygodniu w które biegasz, określ godzinę rozpoczęcia oraz dystans, który chcesz przebiec.

Niektórzy uważają, że struktury są przyziemne i nudne i ograniczają nasza wolność.  Jednak tak naprawdę tworzymy konstrukcję, która pozwoli nam wieść szczęśliwsze i pełniejsze życie. Życie, w którym realizujemy nasze marzenia.

 

Planuj wieczorem

 

Zaplanuj wieczorem co chcesz zrobić następnego dnia. Zrób listę zadań, a następnie poświęć kilka minut na wyobrażenie sobie poszczególnych czynności. To bardzo ważne. Twoja podświadomość przez całą noc będzie pracować nad tymi zadaniami i poszukiwać najlepszych sposobów ich wykonania.

Rano wiesz dokładnie co masz zrobić i w jakiej kolejności, masz przygotowane potrzebne materiały. Większość osób traci rano czas na robienie list, porządkowanie oraz szukanie potrzebnych rzeczy. Tak upływa im bezproduktywnie kilka godzin. Dlatego przygotuj się solidnie do następnego dnia.

 

Jak to zrobić w praktyce?

Wiesz już teoretycznie co zrobić, aby zacząć realizować swoje marzenia. Teraz opowiem Ci pewną historię, aby pokazać jak robi się to w praktyce.

Od kilku lat prowadzę szkołę tańca .Raz na pół roku organizujemy Festiwal Tańca “ Orientalnik”, gdzie nasze klubowiczki pokazują swoje umiętności przed ponad 200 osobowa publicznością.

Jedna z naszych klientek postawiła sobie naprawdę wysoki cel. Joanna, bo tak ma na imię skończyła niedawno 50. Na początku roku jak większość z nas postanowiła , że zacznie ćwiczyć. Jednak, aby wytrwać w swoim postanowieniu i nie zrezygnować po tygodniu wyznaczyła sobie cel o wiele większy niż zwykle. Podjęła zobowiązanie, że wystąpi na naszym festiwalu w czerwcu – zatańczy zumbę w zespole wraz z grupą w większości nieco młodszych klubowiczek. Aby nie mogła znaleźć sobie wymówek opowiedziała o swoim pomyśle przyjaciołom a nawet szefowi w pracy. Znajomi podchodzili z niedowierzaniem do jej pomysłu, ale nasza dzielna Joasia specjalnie się tym nie przejmowała. Miała plan i zamierzała go zrealizować. Uporządkowała swoje sprawy domowe i rodzinne, tak, aby 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki uczęszczać na zajęcia zumby. Stworzyła sobie strukturę i do niej dopasowała swoje życie. Była konsekwentna. Za pół roku ku zdziwieniu znajomych wysłała im zaproszenia na festiwal. Wcześniej poszła do fryzjera i pięknie się umalowała. Wyglądała wspaniale, ćwicząc przez pół roku przy okazji schudła 5 kilogramów i wymodelowała sylwetkę. Wszyscy przyszli, gratulacjom od przyjaciół nie było końca. Wiele osób z publiczności dopytywało się kim jest ta urocza i niezwykle sprawna osoba. Joasia była dumna z siebie, że udało jej się zrealizować swój cel, stała się inspiracja i przykładem dla innych.

 

Życzę powodzenia nam wszystkim w zmianie swojego życia na lepsze. Pamiętaj, że nic nie robienie jest o wiele bardziej męczące niż realizacja własnych planów.

 

Za ponad 300 dni zawita do nas kolejny rok. Pomyśl jak wspaniale byłoby spojrzeć na rok 2015 z radością i poczuciem spełnienia. Świadomością, że zrobiłaś wielki krok w kierunku spełnienia Twojej wizji, że stałaś się innym człowiekiem takim jakim zawsze chciałaś być.

Dodano: 13 stycznia 2015 Kategoria: Motywacja Tagi: Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl