Najskuteczniejsza metoda osiągania celów.

Wierzymy, że ludzie osiągający wielkie sukcesy np. sportowcy, to osoby niezwykle pracowite i wytrwałe w swoich dążeniach. Jest to oczywiście prawdą. Jednak o czym nie wiele osób wie jest jeszcze jeden czynnik, który niesamowicie podbudowuje ich motywacje i ułatwia im osiąganie zamierzonych celów. Tę metodę stosują znani sportowcy m.i.n Adam Małysz,  Robert Korzeniowski Czy Renata Mauer.

 

Ciekawa jestem czy już domyślasz się o co chodzi?

 

Większość z nas wierzy, że aby schudnąć (osiągnąć swoją wymarzoną wagę) trzeba mieć przede wszystkim silna wolę.

Udowodnię Ci teraz na pewnym przykładzie jak wielką siłę ma również Twoja wyobraźnia  i sposób myślenia o sobie.

 

Wyobraź sobie swój ulubiony smakołyk ( np. kawałek pysznego ciasta lub coś co wyjątkowo Ci smakuje). Postanów sobie, że na pewno tego nie zjesz. Wyobraź sobie smak Twojego ulubionego deseru na języku. Czy nadal Twój umysł jest przekonany, że nie chce tego zjeść?

 

A teraz wyobraź sobie ten sam ulubiony smakołyk (np. kawałek pysznego ciasta). Pomyśl, że jest spleśniałe, chodzą po nim obślizgłe robaki, czujeś okropny odór. Myślę, że teraz bez trudu przekonasz Twój umysł, że to nie jest dobry pomysł, żeby to zjeść.

 

Sam widzisz, że nasza wyobraźnia jest o wiele potężniejsza od siły woli. Jak to wykorzystać?

 

Myśląc o swojej sylwetce zazwyczaj skupiamy się na naszej nadwadze, wałeczkach tłuszczu, za grubych udach, wystającym brzuchu. Myślimy: „Nie chcę być taki gruby ” albo „Mam za duży brzuch”. W naszej wyobraźni widzimy niekształtną ,grubą własną sylwetkę. Przekonujemy w ten nasz umysł do braku motywacji i utwierdzamy się w poczuciu bezradności.

 

A gdyby tak koncentrować się na tym jacy chcemy być. Możemy przecież wyobrażać sobie siebie jako szczupłych, zgrabnych i wysportowanych. Możemy myśleć: ” Chcę być szczupły”, „Świetnie leżą na mnie ubrania”, „Jestem sprawny fizycznie”.  Mobilizujemy w ten sposób nasz umysł, aby pomagał nam osiągnięciu naszego celu. Zwiększamy poziom naszej pozytywnej energii i motywację.

 

Tak właśnie robią sportowcy. Wyobrażają (wizualizują) swoje sukcesy, widzą siebie na podium i dlatego wygrywają.

Tobie też życzę wielkich sukcesów:-)

Dodano: 12 listopada 2014 Kategoria: Motywacja Tagi: , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl