Ochrona przed słońcem

W piękne, słoneczne letnie dni nie możemy zapomnieć o ochronie przeciwsłonecznej. Jeśli zaniedbamy tę sprawę, nasza skóra szybciej się zestarzeje i nie będzie wyglądała zdrowo. Nie każdy wie, że można wykorzystać tutaj naturalne metody. Świetnie sprawdzi się choćby zielona herbata czy olejek kokosowy. Poznaj pięć sposobów i wybierz ten, który jest najbardziej odpowiedni dla ciebie. Twoja skóra na pewno będzie ci za to wdzięczna!
Rodzaje promieniowania – UVA, UVB i UVC

Promieniowanie słoneczne to strumień fal, które docierają ze słońca do Ziemi. Określenia UVA, UVB i UVC odnoszą się do długości fali.

W spektrum promieniowania słonecznego występują następujące zakresy:

UVC z zakresem fal od 100 do 280 nm,
UVB z zakresem fal od 280 do 315 nm,
UVA z zakresem fal od 315 do 400 nm
Filtry przeciwsłoneczne zazwyczaj posiadają określenie SPF (wartość liczbowa filtra), oraz rozróżnienie na UVA i UVB. UVC prawie w pełni pochłaniane jest przez atmosferę, więc nie jest zagrożeniem. Jednak dwa pozostałe promieniowania to realne zagrożenie dla naszej skóry.
O czym więc powinniśmy pamiętać? Niezależnie od stosowania miejscowej fotoochrony należy unikać ekspozycji słonecznej w godzinach największego natężenia promieniowania, pomiędzy godziną 10.00 a 16.00, nosić okulary ochronne, kapelusze oraz odzież posiadającą wskaźniki UPF (Ultraviolet Protection Factor). Przestrzegając tych zasad możemy być pewni, że słoneczne dni wakacyjne będą przyjemnością.

Dodano: 26 czerwca 2015 Kategoria: Ćwiczenia Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl