Odchudzaj się jeszcze przyjemniej

Wyobraź sobie teraz jakby to było, gdybyś {mógł/mogła} znaleźć taki sposób na odchudzanie, który sprawi Ci mnóstwo frajdy i wywoła same miłe doznania.

Zapewniam Cię, że on istnieje. To po prostu aktywny i zrównoważony styl życia.

Domyślam się o co zaraz zapytasz?

Nie chodzi mi o to, żebyś całymi dniami i nocami {ćwiczył/ćwiczyła} na siłowni, jedząc 1 sałatę dziennie. Myślę tu o aktywnym trybie życia, o tym aby ruch, wysiłek fizyczny stał się Twoją pasją:)

 

Ok, odpowiesz, ale ja tak nie lubię wysiłku fizycznego, ja tak naprawdę uwielbiam jeść:).

Wiesz mi, nie ma w tym nic złego. Ludzie, którzy naprawdę kochają życie nie wyrzekają się przyjemności, która płynie z jedzenia i próbowania nowych smaków. Oni delektują się również „smakiem”

aktywnego stylu życia. Uwielbiają np.jeździć na rowerze, spacerować, tańczyć, pływać lub ćwiczyć w wodzie.

 

Przypomnij sobie czy znasz kogokolwiek kto regularnie uprawia sport (nie koniecznie wyczynowo) i ma znaczną nadwagę (chyba, że są to zawodnicy sumo:-)?

 

Dlatego odkryj swoją nową pasję:) Może to  będzie codzienny wieczorny spacer, który pozwoli Ci uporządkować myśli, może regularna krótka przejażdżka na rowerze, a może taniec albo aqua aerobik przy odprężającej muzyce, w miłej atmosferze, wesołych innych ćwiczących?

Pamiętaj tylko o jednym. Najważniejsze, aby forma ruchu jaką wybierzesz sprawiała Ci radość. Wtedy będziesz bez wysiłku {mógł/mogła} kontynuować ją przez całe życie i być zawsze szczupła.

 

Oczywiście, aby zmienić nasze dotychczasowe nawyki lenistwa na nawyk aktywności fizycznej potrzeba trochę czasu (pisałam o tym w rozdziale

1 Poradnika- jak oszukać swój mózg). Uważa się, że aby w mózgu wytworzyły się odpowiednie połączenia i nowy nawyk stał się trwałym potrzeba 21 dni.

Dlatego wcześniej zaczniesz, tym szybciej zobaczysz efekty.

 

Dlaczego warto polubić wysiłek fizyczny.

-regularny ruch poprawia nasze samopoczucie oraz kondycję, -stres kumuluje się w mięśniach, dlatego najlepszym sposobem na odstresowanie jest wysiłek fizyczny, -aktywność fizyczna zwiększa poziom metabolizmu (pisałam o tym w rozdziale 2 Poradnika), -wszelki ruch wzmacnia naszą odporność, -niweluje oraz zapobiega bólom kręgosłupa i stawów (szczególnie pływanie oraz ćwiczenia w wodzie, ponieważ nasz układ kostno-stawowy jest wtedy odciążony), -sprawia, że mamy więcej energii, sił witalnych co powoduje, że łatwiej radzimy sobie z problemami dnia codziennego, że po prostu chce nam się żyć.

Dodano: 7 stycznia 2015 Kategoria: Przepisy Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl