Pamięć nasz Skarb !

Co zrobić żeby nadążyć za ogromnymi zmianami w otaczającym świecie? Wiedza dostępna dla ludzi z dnia na dzień jest coraz większa oraz coraz bardziej potrzebna do swobodnego funkcjonowania. Żeby poziom i jakość naszego życia dawały nam szczęście, warto się rozwijać a co za tym idzie należy dbać o to żeby nasza pamięć była zawsze na najwyższym poziomie.

 

Dlaczego dobra pamięć jest ważna?

 

– jest warunkiem do funkcjonowania inteligencji

– umożliwia rozwój osobowościowy

– konieczna dla wysokiej samooceny

– pozwala odnaleźć się w otaczającym świecie i nowych sytuacjach

– jest warunkiem samorealizacji

– daje szczęście, bez którego życie jest bierne

 

Jak dbać o pamięć?

 

  1. Aktywność fizyczna i dotlenianie mózgu. Kondycja fizyczna wpływa na stan emocjonalny.
  2. Racjonalnie się odżywiać, wybierać pokarmy bogate w tłuszcze nienasycone, magnez lub lecytynę. Zasada pięciu zbilansowanych posiłków dziennie.
  3. Spożywać dużo wody. Dwa i pół litra wody dziennie.
  4. Stawiaj na wyzwania- im więcej zadań musi pokonać mózg tym lepiej!
  5. Regeneracja czyli sen!. Minimum 6-7 godzin. Najlepszy czas na uporządkowanie informacji.
  6. Unikaj bierności umysłowej czyli nie uciekaj od podejmowania trudnych decyzji.

 

Dla prawidłowego funkcjonowania mózgu niezbędny jest tlen. Największe jego dawki dostarczymy w czasie ruchu. Każdy jest w stanie dobrać odpowiednią do swoich potrzeb i umiejętności aktywność fizyczną. Dla naszego mózgu najlepiej jest ją zmieniać i uprawiać różne sporty. Im więcej zasad i reguł obowiązujących w różnych dyscyplinach tym lepiej !. Stawiaj na koordynację ponieważ angażuje obie półkule mózgu, co przyśpiesza procesy myślowe. Jeśli nie masz czasu i możliwości na aktywny sport, najlepsze dla koordynacji będą robótki ręczne, haftowanie bądź szydełkowanie. Ta prosta czynność wpływa na nią bardzo korzystnie. Jeśli chcesz poszukać łatwiejszych sposobów stawiaj na techniki relaksacyjne!. Każdy wśród nich znajdzie coś dla siebie. Nasz mózg, nasza pamięć uwielbia zadania. Uwielbia skojarzenia, gimnastykę oraz ćwiczenia poprawiające koncentrację i spostrzegawczość. Naszym życiowym zadaniem jest stawianie sobie wyzwań. Wyzwań, które pomagają nam odnaleźć siebie i udoskonalać nasze wnętrze. Dlatego nasz mózg, pamięć są źródłem naszego szczęścia.

 

 

Dodano: 9 lutego 2015 Kategoria: Motywacja Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl