Czy zrealizowałam swoje postanowienia noworoczne ?

Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię postanowienia noworoczne. I robię je zawsze każdego roku. W zeszłym roku też zrobiłam i opisałam je na blogu w poście jak zrealizować cele noworoczne.

Czy je później realizuję – zobaczcie sami. Myślę, że sprawdzając historię mojego bloga w 2016 roku bardzo wyraźnie widać, kiedy cele są realizowane, a kiedy już trochę mniej – przynajmniej w moim przypadku.

1. Od stycznia do 20 lutego zgodnie z planem wspólnie z grupą 19 osób wdrażaliśmy zdrowe nawyki

2. 20 lutego zgodnie z obietnicą odbyły się warsztaty osiągania celów i odchudzania

3. W styczniu zgodnie z planem napisałam cykl o wizualizacji i osiąganiu celów

4. Od lutego do kwietnia zgodnie z obietnicą realizowałam na blogu i w życiu projekt porządkowania swojego życia i domu.

A co stało się później? I to jest najciekawsze.

Później nic już Wam nie obiecywałam, dlatego nie musiałam już tak się starać.

Co prawda zrobiłam jeszcze kilka rzeczy, ale myślę, że byłam w stanie więcej.

5. W kwietniu zorganizowałam kolejne warsztaty

6. W maju stosowałam i opisywałam kuracje oczyszczające.

7. Pod koniec czerwca rozpoczęłam projekt wakacyjna zmiana nawyków ( obiecałam, że to zrobię podczas jednych warsztatów:-)

8. 11 września zorganizowałam wspólnie z kilkoma osobami targi ” Zdrowie i Odnowa” – targi zdrowego stylu życia.

I tu niestety już mój zapał mocno osłabł.

Piszę często o tym jak według badań powinno się realizować cele i wdrażać nawyki, ale patrząc na to co mi faktycznie udało się zrealizować to wystarczy jedna prosta zasada.

Trzeba po prostu umówić się z kimś, że coś się zrobi. Będzie nam potem niezręcznie, aby nie dotrzymać słowa.

Dlatego ja dziś 01.01.2017 obiecuję Wam, że każdego miesiąca będę wdrażała zestaw określonych nawyków i oczywiście będę to opisywała na blogu.

Tak naprawdę wdrażanie moich nawyków rozpoczęłam już 18 grudnia 2016 roku i do tej pory w nich wytrwałam.

Dlaczego mi się udało?

Ponieważ 18 grudnia podczas szkolenia u Jakuba Bączka  umówiłam się z nowo poznaną znajomą Anią, że będziemy codziennie pisać do siebie i pilnować się czy wdrażamy nasze nawyki. I to działa, piszemy codziennie wieczorem i wykonujemy nasze zadania.

A oto moje nawyki na miesiąc styczeń:

 1. Piję 2 litry wody dziennie.
 2. Do każdego posiłku jem warzywa lub owoce.
 3. Codziennie chodzę na krótki spacer.
 4. Codziennie medytuję/odpoczywam 10 minut dziennie.
 5. Czytam inspirującą lekturę 15 minut dziennie.

Jak zapewne zauważyliście te nawyki są dość proste ( np.  krótki spacer, a nie 5 kilometrów ), jednak wykonywane codziennie przynoszą efekty. Polecam Wam szczególnie na początek proste nawyki, bo wtedy łatwo jest w nich wytrwać i osiągnąć sukces. Pamiętam, że podczas jednego z naszych warsztatów pewna Pani postawiła sobie nawyk, że przez 3 miesiące będzie piła codziennie o 1 szklankę wody więcej. Niektórzy dziwili się, że taki prosty nawyk  i postanawiali sobie, że schudną 7 kilogramów albo będę ćwiczyć codziennie po godzinie. Tylko, że oni już więcej nie pojawili się na warsztatach, a ta Pani tak . Wytrwanie w tym prostym nawyku dało jej siłę, aby stawiać sobie kolejne coraz większe cele.

Żeby jednak nie było tak prosto, to w święta dodałam sobie kolejny nawyk. Podczas tego samego szkolenia poznałam inną osobę Beatę, która mówiła, że już ponad miesiąc jest na detoksie cukrowym tzn. nie je nic, a nic słodyczy. Pomyślałam, że to chyba nie możliwe. Jednak po tym jak bez opamiętania objadałam się w Święta domowym ciastem pomyślałam, że to najwyższy czas, aby podjąć wyzwanie. Postanowiłam w miesiącu styczniu nie jeść słodyczy pod żadną postacią. Do tej pory wytrwałam.

6. Mój nawyk 6 to „0 „słodyczy.

Jeżeli ktoś z Was chciałby dołączyć do mnie to proszę napiszcie to w komentarzu lub wyślijcie  swoją wiadomość na maila odchudzanieprojekt@gmail.com. Razem będzie nam raźniej:-)

Życzę Wam wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, a przede wszystkim realizacji Waszych celów:-)

Kasia

P.S. Już 14 stycznia o godz. 10.30  zapraszam Was na bezpłatne spotkanie z lek.med. Joanna Prychistal-Kawa, które odbędzie się w siedzibie Centrum ” Figura” przy ul. Abrahama 2a/1 w Warszawie. Na nim dowiecie się miedzy innymi:

 • jak należy się odżywiać, aby mieć dobrą odporność organizmu
 • jak można oczyść organizm z toksyn
 • jak działa układ pokarmowy oraz jak odpowiednie odżywianie wpływa na nasze zdrowie
 • jak zadbać o zdrowe jelita
 • oraz jak dzięki odpowiedniemu oczyszczaniu organizmu można nie tylko poprawić stan zdrowia, ale również schudnąć szybko i trwale.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia wysyłajcie na maila odchudzanieprojekt@gmail.com lub na numer telefonu 733 412 477

 

 

 

 

Dodano: 1 stycznia 2017 Kategoria: Dla zdrowia, Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , 2 komentarze

Dodaj komentarz
Komentarze

 1. Tomasz Ostap pisze:

  Postanowienia noworoczne mają to do siebie, że zapominamy o nich z początkiem lutego. Tak więc stawiajmy przed sobą realne zadania, ale jednocześnie starajmy się realizować je z konsekwencją. Nie chodzi przecież o to, aby zarzynać się przez miesiąc, ale regularnie pracować przez np. pół roku. To da z pewnością lepsze efekty!

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl