Pozytywne nastawienie

Nawet urodzeni optymiści od czasu do czasu wystawiani są na próbę przez pojawianie się coraz to nowych problemów. Zaryzykować można stwierdzenie, że zwykle nasze życie przypomina sinusoidę, która raz wskazuje, że jesteśmy w pełni zadowoleni, innym razem pokazując nasze wisielcze nastawienie do życia. Nie ma wątpliwości, że sukcesy bądź niepowodzenia w różnych sferach życia odgrywają tu kluczową rolę. Jednakże warto zadać sobie pytanie, czy tylko one determinują nasze życie. Niektórzy jako jeden z kluczowych elementów osiągnięcia sukcesu wskazują odpowiednie nastawienie.
Przede wszystkim zamiast rozpamiętywać błędy i niepowodzenia z przeszłości musisz zmienić kierunek, patrzeć do przodu z pełną odpowiedzialnością. Wyrzuć z głowy wszelkie tłumaczenia typu: „nie potrafię, już raz mi nie wyszło, są lepsi ode mnie” i zamiast mieć pretensje do całego świata, że nikt Cię nie rozumie, zastanów się, co musisz zrobić w tej konkretnej sytuacji, jakie podjąć kroki, aby odnieść sukces. Osoba pozytywnie nastawiona do życia zamiast się zamartwiać od razu przystępuje do rozwiązania problemu, nie czeka na przypadek. To, co musisz w sobie wypracować, to otwartość, wiara we własne możliwości, zapał i gotowość na zmiany.
W drodze do zmiany na lepsze pamiętaj aby doceniać każdą małą rzecz, którą udało Ci się w sobie zmienić, wypracować. Nie bój się chwalić samego siebie. Staraj się kierować swoim życiem tak, aby nie zaprzepaścić żadnej pozytywnej zmiany, która nastąpiła w Twoim życiu.

Dodano: 13 lipca 2015 Kategoria: Projekt odchudzanie Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl