Profilaktyka bólu kolan, bioder

Najlepszym lekarstwem na ból jest bezpieczna aktywność fizyczna. Najlepiej gdy podczas ćwiczeń jest odciążone są nasze stawy, tak jak w przypadku zajęć aqua-aerobiku. Zadbajmy również o nasz kręgosłup podczas  chodzenia, pracy i snu.

 

  1. Unikaj przeciążania stawów, chodzenia po schodach, niepotrzebnego dźwigania cieżarów, nadmiernej aktywności fizycznej (wskazane są tylko ćwiczenia w wodzie).

 

  1. Zachowuj odpowiednią wagę ciała, pomoże Ci w tym aqua-aerobik. Odżywiaj się zdrowo. Jedz chudy nabiał, warzywa, owoce, ryby, pamiętaj o witaminach.

 

  1. Należy korygować płaskostopie (odpowiednie buty, wkładki). Zadbaj o prawidłowe obuwie, wygodne, nie uciskające stopy, unikaj obcasów.

 

  1. Wykonuj umiarkowane ćwiczenia fizyczne, np. jazda na rowerze, ćwiczenia na basenie. Nie powinno się ograniczać swojej normalnej aktywności, tyle tylko, że pamiętamy o nie przeciążaniu stawów. Woda odciąża stawy dlatego można ćwiczyć aqua-aerobik.

 

  1. Unikamy sytuacji, w której dojść może do długiego unieruchomienia kolana lub bioder.

 

  1. Ćwiczenia, jakie możemy wykonywać w domu to, np. powolne prostowanie nogi w kolanie, z towarzyszącym napinaniem mięśnia czworogłowego uda.

Dodano: 6 lutego 2015 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. Boji pisze:

    Dziekuję za słowa uznania dla nsezago projektu Recepta na Odchudzanie.Jeżeli zrozumiemy po co zdecydowaliśmy sie na zrzucenie kilogramf3w to możemy tak naprawdę wszystko osiągnąć co zaplanowaliśmy.Nasz organizm pomoże nam w tym jak będziemy odpowiednio o niego dbali o czym beda kolejne recepty. Bezpieczne dla nsezago zdrowia jest ubytek ok. 3 kg na miesiąć oczywiście włączając aktywność fizyczną możemy przyśpieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Redukujac wagę musimy podchodzic to tego z głową tak żeby jej ubytek był trwały a nie wakacyjny gdzie zaraz borykamy sie z efektem JO-JO

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl