Projekt Odchudzanie ćwiczenia – TBC

W tym miesiącu będę testowała różne formy ćwiczeń, tak, aby znaleźć rodzaj aktywności fizycznej, która mi najbardziej odpowiada. Mam nadzieję, że pomoże to także Wam w wyborze aktywności fizycznej, która najbardziej Wam odpowiada.

Wczoraj byłam na TBC w Szkole Tańca „Perfekta„.

Świetna instruktorka i zgrana grupa ćwiczących Pań. Niezły wycisk. Z zajęć wyszłam cała mokra, ale zadowolona. Wesoła atmosfera podczas zajęć pomaga przetrwać ćwiczenia. To rodzaj aktywności fizycznej dla wszystkich, którzy lubią się zmęczyć. poczuć, że faktycznie ćwiczyli.

IMG_5010 (Kopiowanie)

 

Poniżej krótki wywiad z instruktorką fitnessu Kasią Gibaszewską.

Co to jest TBC?

TBC – czyli Total Body Condition to zajęcia, których celem jest wyrzeźbienie mięśni całego ciała. To trening aerobowy połączony z treningiem wzmacniającym. Zajęcia te pozwalają w stosunkowo krótkim czasie ukształtować sylwetkę, już po miesiącu widać pierwsze efekty.

Jakie są z główne zalety zajęć TBC ?

  • pomagają schudnąć, w ciągu godzinnych zajęć spalisz około 500 kcal.
  • poprawiają kondycję i wydolność organizmu.
  • wyrabiają poczucie rytmu i koordynację ruchów.

Jak wyglądają zajęcia TBC?

1. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką, która trwa około 20 minut. Są to proste układy choreograficzne wykonywane w rytm muzyki.

IMG_5008 (Kopiowanie)

 

2. Następnie na stojąco są wykonywane ćwiczenia wzmacniające na wszystkie partie mięśni. – Zwykle podczas moich zajęć skupiam się na wzmacnianiu mięśni nóg i pośladków, bo wiem, że takie ćwiczenia Panie preferują -wyjaśnia instruktorka Kasia Gibaszewska.IMG_5014 (Kopiowanie)

3. Ćwiczenia w pozycji leżącej odciążającej kręgosłup. Wzmacniamy mięśnie brzucha, pleców, nóg i pośladków. Podczas ćwiczeń są wykorzystywane ciężarki, hantle, piłki.IMG_5021 (Kopiowanie)

 

4. Trening kończy się ćwiczeniami rozciągającymi.

IMG_5033 (Kopiowanie)

 

Dla kogo jest TBC?

Dla wszystkich, którzy chcą schudnąć, poprawić kondycję. Nie ma większych przeciwskazań. Jednak osoby, które mają problemy z kręgosłupem lub kolanami mogą poprosić instruktora o mniej forsujący zestaw ćwiczeń. – Najważniejsze, aby wykonywać ćwiczenia poprawnie, to uchroni nas przed kontuzją. Lepiej wykonać mniej powtórzeń, za to dokładniej – dodaje instruktorka.

Zajęcia TBC są prowadzone we wtorki i czwartki o godzinie 17.00 oraz 18.00

w Szkole Tańca „Perfekta” ul. Guderskiego 3, www.taniec-orientalny.waw.pl, tel.511046136

Pozdrawiam

Kasia

Dodano: 28 sierpnia 2015 Kategoria: Ćwiczenia, Ćwiczenia, Projekt odchudzanie Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl