Projekt odchudzanie cz.6 bieganie dla początkujących

Witajcie,

Wdrażam nawyk trzeci, czyli regularne posiłki co 3 godziny. Muszę przyznać, że wymaga on nie co wysiłku i koncentracji. Rano nastawiam budzik na godziny posiłków a gdy dzwoni staram się coś zjeść. Przyznam, ze nieraz nie jestem wcale głodna (szczególnie w porze 2 śniadania), jednak zjadam np. jabłko lub banana, bo wiem, że gdy tego nie zrobię to przy kolejnym posiłku po prostu „ rzucę się na jedzenie” i zjem go dwa razy więcej. Staram się trzymać planu, chociaż nie raz ze względów logistycznych zjem 30 minut później lub wcześniej.

Mój znajomy, który również razem ze mną stosuje odchudzanie poprzez wdrażanie zdrowych nawyków zwrócił mi uwagę na jedną sprawę. Osoby, które pracują nie zawsze mają możliwość zjeść np. o godzinie 14.00 obiad, często mogą go zjeść dopiero, gdy wrócą do domu około godziny 17.00. W takim przypadku warto trzymać się zasady, że co 3 godziny jest po prostu jakiś posiłek.

3

tabelka nawyk 3

 

 

 

 

 

Moje ćwiczenia

Kończą się wakacje , wracamy do pracy. Warto byłoby ustalić regularny rytm ćwiczeń. Chciałabym znaleźć ćwiczenia, które będę uprawiać z przyjemnością. Dlatego będę wypróbowywać różne formy aktywności fizycznej i opisywać dla Was ich wady i zalety.

Bieganie dla początkujących

Rady specjalisty Kasi Adamus

Nie możemy zapomnieć o jednej z najprostszych i najtańszych form aktywności fizycznej czyli o bieganiu.

  • Kiedy rozpoczynamy własną przygodę z bieganiem to warto zacząć od marszobiegu, czyli spokojnego biegu przeplatanego szybkim marszem.
  • Aby zbudować wytrzymałość dobrze być w ciągłym ruch przez około 30-40 minut ( bieg lub marsz)
  • Staramy się biegać na początku trzy razy w tygodniu.
  • Zawsze pamiętajmy o rozgrzewce, uchroni nas przed kontuzjami
  • Najzdrowiej jest biegać po „miękkim” , czyli trawie, ścieżkach leśnych

Moje pierwsze bieganie

Nigdy wcześniej nie biegałam. Jestem więc bardzo, bardzo początkującym biegaczem. Opowiem Wam o moich przygodach z bieganiem.

Pierwsze nieudane próby

Kilka razy postanowiłam biegać. Wydawało mi się, że nie potrzeba zbyt dużej wiedzy w tym temacie a jednak.

Wychodziłam z domu i szybko przebiegałam około 1 kilometra.

Efekt-dostawałam zadyszki. Biegłam zbyt szybko, na początku powinno się biegać w tzw. tempie „konwersacyjnym”, czyli takim, w takcie którego jesteś w stanie swobodnie rozmawiać.

Na drugi dzień bolał mnie kręgosłup, co skutecznie zniechęcało mnie do dalszych treningów. Mój główny błąd – nie robiłam rozgrzewki przed biegiem a to konieczność i to za każdym razem. Dodatkowo biegałam po twardym asfalcie.

Moje pierwsze bieganie

Moje pierwsze bieganie rozpoczęło się dopiero 2 sierpnia, wspólnie moimi znajomymi Anią i S. (opisałam to w pierwszym wpisie .

Teraz było już profesjonalnie ( nasz znajomy S. biega maratony). Była rozgrzewka przed i po bieganiu, biegaliśmy po ” miękkim” w lesie, były marszobiegi i regularne zwiększanie dystansu spokojnego biegu a także co najważniejsze motywacja grupowa.

Podczas wakacji biegam sama. Staram się biegać co drugi dzień. Biegnę spokojnie 3 minuty a potem 1 minutę maszeruję, za każdym razem staram się zwiększać dystans, aby ćwiczyć wytrzymałość. Pamiętam o rozgrzewce przed i po. A gdy wracam spocona po biegu czuje się super! Najlepiej jednak spróbujcie sami.

To już ostatni dzień moich wakacji i ćwiczeń w pięknych okolicznościach przyrody:-).

zachód 3

06

 

 

 

 

 

zachód słońca

IMG_4742

 

 

 

 

 

 

Teraz będę wdrażać moje nawyki w nieco trudniejszych warunkach pod presją czasu codziennych obowiązków i pracy zawodowej.

Pozdrawiam

Kasia

 

Dodano: 20 sierpnia 2015 Kategoria: Ćwiczenia, Ćwiczenia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. Nawyk jedzenia co trzy godziny jest bardzo trudny do wyrobienia. Ja od trzech lat regularnie jadam, wcześniej to wyglądało bardzo różnie. Jedzenie co 2-3 godziny w tych samych godzinach bardzo dobrze napędza metabolizm i szybciej spalamy tłuszcz. Mam nadzieję, że nie zabraknie Ci motywacji w treningu. Artykuł z sierpnia, jak idą treningi?

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl