Projekt odchudzanie – moja waga, cel i nawyk 6

Najwyższy czas, abym podała wyniki mojego odchudzania!!!

Na początku sierpnia 5 tygodni temu ( wpis Projekt odchudzanie nawyk 1) podałam Wam moją wagę, było to ( bo to już czas przeszły:-) 80,6 kg. Dzisiaj moja waga pokazała 76,2 kg, czyli o 4,5 kg mniej. Przyznam Wam szczerze, że w piątek było już o 5 kilogramów, ale w weekend lekko się zaziębiłam, leczyłam się wodą z cytryną i miodem a w poniedziałek padał deszcz, wiec z katarem nie poszłam już wieczorem nawet na spacer.

Myślę jednak, że 4,5 kg przez 5 tygodni, przy naprawdę niewielkiej ilości wyrzeczeń to i tak nie najgorszy wynik.

Jak pamiętacie przez ten czas wdrażałam jedynie proste nawyki:

  1. nawyk regularna aktywność fizyczna (5 tygodni)
  2. picie dużej ilości wody lub płynów (4 tygodnie)
  3. spożywanie posiłków regularnie co 3 godziny (3 tygodnie)
  4. jedzenie 2 razy wolniej niż dotychczas (2 tygodnie)
  5. porcja warzyw i owoców do każdego posiłku (1 tydzień)

Starałam się jeść zdrowo w miarę możliwości. Gdy byłam w domu, nie kupowałam nic gotowego, sama przyrządzałam posiłki. Jednak, przyznaję, że podczas wakacji byliśmy z rodziną 3 razy na grillu i 2 razy na pizzy:-(. Jednak przed wszystkim skupiałam się na wdrożeniu powyższych nawyków i poza 2 wpadkami udało mi się to ( raz miałam, gdy byłam zmęczona miałam napad „wilczego głodu” ani raz z powodu zaziębienia odpuściłam aktywność fizyczną).

Za najskuteczniejszy uważam nawyk regularne spożywanie posiłków. Dzięki temu, że jadłam regularnie co 3 godziny ani przez chwilę nie czułam się głodna, a co najważniejsze w moim przypadku nie podjadałam oraz nie miałam napadów ” wilczego głodu”.

Bardzo ważna też okazała się aktywność fizyczna. Po prostu ogólnie czuję się lepiej i mam więcej energii.

IMG_5084

15

 

Najwyższy czas również, aby opowiedzieć Wam o moim celu. Podobno ludzie, którzy mają konkretny cel, określony w czasie o wiele częściej go osiągają.

Dwa razy w roku Szkoła Tańca Perfekta organizuje Festiwal Tańca Orientalnego. Odbywa się zawsze w styczniu i czerwcu. Dziewczyny, które tam występują są bardzo piękne i szczupłe. Dlaczego o tym piszę ? Ponieważ ja zwykle prowadzę tę imprezę . Parę tygodni przed poszukuję odpowiednio rozkloszowanej sukienki, aby czuć się w miarę komfortowo. Dlatego w tym roku chciałabym być na tyle szczupła, aby nie mieć tego problemu i ubrać się tak jak mi się podoba.

Postanowiłam sobie, że osiagnę wagę poniżej 70 kg, tak , aby była 6 z przodu ( czyli 69,9 a najlepiej trochę mniej:-). Festiwal odbędzie sie w drugiej połowie stycznia 2016 roku.

IMG_4139 (Kopiowanie)

IMG_4456 (Kopiowanie)

 

 

Nawyk numer 6

Mój nowy nawyk na ten tydzień to codzienne planowanie posiłków. Codziennie wieczorem będę rozpisywała dokładny plan posiłków na następny dzień . Więcej na ten temat napiszę w czwartkowym wpisie.

We wrześniu opisuję tylko nawyk sportowy + nowe nawyki wrześniowe ( bo już brakuje kartki:-)

IMG_5081

IMG_5082

A dziś mam do Was pytanie. Jaki nawyk wdrożyć jako kolejny? Macie jakieś fajne pomysł?

Może

  • nie jedzenie po 19.00?
  • całkowita rezygnacja z cukry i słodkich potraw?
  • albo rezygnacja z potraw mącznych?

Pozdrawiam

Kasia

P.S. Wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem zapraszam na bezpłatny wykład z naszą Panią Dietetyk Moniką Ligenzą, który odbędzie się

18 września w Bemowskim Centrum Kultury przy ul. Górczewskiej 201. Proszę o zgłoszenia pod numerem telefonu 506899236 lub na maila biuro@figura.waw.pl .

Jest duże zainteresowanie, osoby chętne proszę o rezerwacje, bo może zabraknąć miejsc.

Dodano: 8 września 2015 Kategoria: Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl