Projekt odchudzanie Planowanie posiłków

Dziś więcej o tym jak wdrażam mój nawyk odnośnie planowania posiłków.

1. Zaczęłam od stworzenia listy potraw, które zwykle jem sama lub lubi jeść je moja rodzina. Rozpisałam wszystkie znane i często spożywane przez nas potrawy. Przy czym  starałam się, aby obiad był zaplanowany tak, aby cała rodzina mogła zjeść go razem i abym nie musiała np. smażyć kotletów schabowych i dodatkowo przyrządzać duszonego mięsa. W takiej sytuacji po prostu wszyscy jemy duszone mięso. Jeżeli chodzi o pozostałe posiłki to rozpisałam je osobno dla mnie i pozostałych członków rodziny, bo tylko ja się odchudzam.

2. Dzień wcześniej zaglądam do lodówki, zamrażalnika oraz kuchennych szafek i sprawdzam co aktualnie się w nich znajduje. Na podstawie moich obecnych zasobów oraz listy posiłków sporządzam dokładny plan posiłków na następny dzień. Plan wieszam na lodówce i staram się do niego stosować.

3.Zapisuję w komórce co powinnam dokupić.

Ten drobny nawyk bardzo dużo zmienił na lepsze w moim życiu. Mniej produktów mi się marnuje. Tracę mniej czasu na zakupy, bo już nie zapominam co miałam kupić.

Na razie udaje mi się planować z dnia na dzień, myślę jednak, ze ten nawyk będzie ewaluował. Chciałabym planować na tydzień lub przynajmniej na 3 dni, bo co 3 dni robię zakupy. Zauważyłam również, że moja lista potraw jest niewielka, dlatego systematycznie chciałabym pracować nad nią. Postanowiłam, że na razie raz na 2 tygodnie będę uczyła się przyrządzać nową zdrową potrawę.

Moje odchudzanie

Tak jak Wam obiecywałam bardzo chciałabym brać udział w zorganizowanych ćwiczeniach i je dla Was opisać. Niestety jeszcze trzyma mnie przeziębienie i muszę zostać w domu. Wymyśliłam sobie jednak sposób na domową aktywność. Ćwiczę z filmem video, który jakiś czas temu Centrum Figura nagrywała z fizjoterapeutką Martą Jedlak. Są to co prawda ćwiczenia dla osób z problemami z kręgosłupem. Jednak  są na tyle proste i spokojne (głównie rozciągające), że mogę je teraz wykonywać.

Cały czas czekam na informacje od Was, jaki kolejny nawyk mam wdrażać w następnym tygodniu.

  • nie jedzenie po 19.00?
  • całkowita rezygnacja z cukru i słodkich potraw?
  • albo rezygnacja z potraw mącznych?
  • a może coś zupełnie innego?

Na razie wygrywa całkowita rezygnacja z cukry i słodkich potraw.

Pozdrawiam

Kasia

 

Dodano: 10 września 2015 Kategoria: Dla zdrowia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl