Prosty post dla zabieganych

We wrześniu podjęłam decyzję, że raz w miesiącu będę stosowała detoks. Zaczęłam od jednodniowego dnia warzywno-owocowego. Niestety akurat tak się zdarzyło, że to był wyjątkowo ciężki dzień w mojej pracy. Prawdopodobnie jadłam zbyt szybko i coś mi zaszkodziło ( może skórka od pomidora lub papryki ). W każdym razie mój detox skończył się dość nieprzyjemnie to znaczy zatruciem pokarmowym.

Stąd też moje obawy przed kolejnymi detoksami.  Zrozumiałam w tym dniu, że trzeba przeprowadzać równocześnie detoks ciała i duszy :-). W dniu detoksu trzeba więcej odpocząć, znaleźć trochę czasu dla siebie, a nie tylko mało jeść.  Znalazłam jednak bardzo prosty detoks dla osób zabieganych.
Oto no.
Detoks, a właściwie post znalazłam w książce, o której ostatnio pisałam Food Farmacy  (Lina Nertby Aurell i Mia Clase). W skrócie polega on na tym, że pomijamy śniadanie i kolację. To znaczy na początku można pominąć jeden posiłek, można też opóźniać śniadanie, albo jeść wcześniej kolację. Generalnie cel tego postu jest taki, aby dać odpocząć swoim brzuchom i organom. Docelowo należy doprowadzić do 16 godzin postu ( rano, kiedy śpimy i wieczorem ) oraz 8 godzin podczas, których jemy. Proste prawda ?
Pozdrawiam dziś bez kolacji:-)
Kasia
P.S. Przepraszam za małe opóźnienie w tym tygodniu. Wpisy pojawiają się raz w tygodniu zwykle w czwartek.

Dodano: 22 października 2017 Kategoria: Dla zdrowia, Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl