Przyszedł kryzys

Regularne wdrażanie moich nawyków oraz opisywanie ich na blogu rozpoczęłam 19 grudnia 2017. Przyznaje szczerze, że ostatni tydzień był dla mnie trudny. Nie jestem w stanie nawet zdefiniować dlaczego, ale bardzo chciałam zjeść coś słodkiego. Co prawda nie objadam się słodyczami, ale podjadam słodkie przekąski takie jak batoniki orzechowe czy naleśniki z serem.

Czuję zmęczenie w pilnowaniu siebie. Myślę że gdyby nie fakt, że 1 stycznia zobowiązałam się, że raz w miesiącu będę wdrażała nowe nawyki i będę ich pilnować oraz, że będę pisać dla Was raz w tygodniu o tym na blogu to pewnie bym odpuściła.

Dlatego dzisiaj kilka wskazówek o tym jak przetrwać kryzys. Wskazówki, które przydadzą się mi samej, ale być może Wam również, jeżeli również zmieniacie swoje nawyki.

Przede wszystkim każdy ma gorsze dni, gdy nie wszystko idzie tak jak sobie zaplanowaliśmy i gdy przestajemy wierzyć we własne możliwości. Warto wtedy dać sobie tydzień na odreagowanie. Trochę luzu, ale nie za dużo. Pozwolić sobie odpocząć, nabrać energii i pozytywnego myślenia, aby dalej działać przy realizacji celu – tak też zrobiłam

A następnie odnowa małymi krokami wdrażać nawyki. Małe kroki to jest system, który w moim przypadku zawsze działa. Mam taką zasadę, że gdy coś mi nie wychodzi zmniejszam kroki i działam dalej.

Warto też wsłuchać się w swój organizm, bo być może brakuje nam  witamin lub minerałów. Ponieważ w moim przypadku bardzo silnie wzrasta ochota na słodkie sprawdziłam, że może brakować mi mikroelementów takich jak chrom, fosfor lub siarki. Dowiedziałam się, że mogę to znaleźć w takich produktach jak brokuły, winogrona, ser, mięso, owoce, ryby, jaja, orzechy, szpinak, nabiał, rośliny strączkowe, kapusta, bataty, żurawina.

Dlatego postanowiłam, że od dzisiaj codziennie rano będę piła zdrowy koktajl owocowo warzywny i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wrócę do Was z dawką pozytywnej energii i chęcią do dalszego działania 🙂

Dodano: 17 marca 2017 Kategoria: Dla zdrowia, Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl