Śmiech to zdrowie !

Kazdy z nas zna powiedzenie, ze smiech to zdrowie. Ale malo kto zdaje sobie sprawe z tego, jak wiele prawdy sie w nim kryje.

Smiech oddzialuje na wiele narzadów naszego ciala i usprawnia ich funkcjonowanie. Wezmy np. uklad oddechowy. Gdy zaczynamy sie smiac, wtedy zamiast srednio pól litra powietrza, wdycha go póltora litra. Dzieki temu nasz organizm zostaje znacznie lepiej dotleniony.

Podczas smiania sie szybciej bije nasze serce, co nie tylko wplywa pozytywnie na prace samego serca, ale równiez na caly organizm, gdyz krew wtedy szybciej krazy i dostarcza wiekszej ilosci tlenu do organizmu. Gdy sie smiejemy wprawiamy w ruch miesnie klatki piersiowej, w tym miesnie zebrowe i brzucha. Praca tych miesni powoduje, ze z jamy brzusznej krew przetacza sie w kierunku serca, w ten sposób wspomagajac krwiobieg.

Śmiech, powodując rozszerzenie naczyń krwionośnych, wpływa na lepsze odżywienie skóry i jej oczyszczanie. Delikatne zmarszczki (kurze łapki) tylko dodają uroku, a kąciki ust uniesione do góry czynią twarz młodszą i pogodniejszą. Lepiej ukrwiona skóra głowy wpływa na stan włosów – stają się mocniejsze i zyskują zdrowy wygląd.

Pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi. Są przyjaźnie nastawione do świata, wydają się sympatyczniejsze i… atrakcyjniejsze. Człowiek radosny wzbudza zaufanie, a jednym uśmiechem potrafi zarazić ludzi wokół. Przebywając w towarzystwie osób z poczuciem humoru, możemy się świetnie bawić, zapominając o codziennych troskach.

Śmiejmy się częściej !

Dodano: 24 kwietnia 2015 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl