Sposoby na zdrowe nogi

Dużo czasu spędzasz stojąc lub siedząc? Po powrocie do domu czujesz jak Twoje nogi bolą i puchną? Zadbaj o nie – daj im odpocząć!

Istotą przewlekłej niewydolności żylnej, bo o niej mowa, jest trwały, utrudniony odpływ krwi żylnej z dużych naczyń kończyn. Schorzenie to dotyka w naszym kraju aż 47 proc. kobiet w różnym wieku. Mimo że większość przypadków zachorowań zdecydowanie ma miejsce u pań powyżej 35 roku życia, to jednak obecnie obserwuje się je również u młodszych kobiet. Chorujemy coraz powszechniej, w coraz młodszym wieku, na co ogromny wpływ ma intensywny styl życia, związany z pracą (stojącą lub siedzącą), opieką nad dziećmi i domem. Nie bez znaczenia jest też typowo kobiecy strój, a więc obcisłe spodnie, spódnice, rajstopy lub buty na wysokim obcasie.

Nie czekaj, aż na twoich nogach pojawią się żylaki. Niewydolność żylna jest chorobą ewoluującą, więc im wcześniej podejmiesz środki zapobiegawcze, tym większa szansa, że choroba się nie rozwinie. Jeśli twoje żyły nie są jeszcze powiększone, natomiast odczuwasz dolegliwości związane z uczuciem ciężkich nóg, postaraj się dostarczyć sobie jak największej dawki ruchu. W pracy wykorzystuj każdą okazję, aby wstać i chwilę pochodzić, a jeśli zmuszona jesteś do siedzenia, poruszaj przynajmniej nogami oraz palcami u nóg. Możesz wykonać także kilka ćwiczeń, które poprawią twoje krążenie. Na przemian obciągaj palce u nóg i opuszczaj piętę. Albo stań bez butów na palcach, a następnie opadnij z powrotem całą stopą na ziemię. Połóż się na ziemi i wykonaj tzw. rowerek.

Dodano: 31 marca 2015 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl