Stwórz precyzyjny plan działania.

Dobrze przygotuj się

Zanim stworzysz plan porozmawiaj z osobą, której udało się już osiągnać podobny cel i zapytaj jej jak to zrobiła. Opierając się na jej doświadczeniach dowiesz się jakie kroki wykonywała po kolei, a także uzyskasz informacje o problemach jakie mogą pojawić się po drodze.

Jeżeli nie znasz takiej osoby możesz przeczytać książkę, która pokazuje cały proces realizacji celu.

Być może jeszcze dokładnie nie wiesz jak to zrobić. Jednak, gdy jedziesz w nocy samochodem słabo oświetloną trasą widzisz przed sobą jedynie kilkanaście metrów. Nie musisz znać całej trasy. Musisz wiedzieć, gdzie chcesz dojechać, a Twoja droga będzie rozwijała się metr po merze. Cały czas będziesz zdobywać wiedzę i doświadczenie, które wskażą Ci jak zrealizować Twoje plany.

 

Opisz dokładnie cel i podziel swoją drogę na etapy

To najważniejsza część procesu spełniania marzeń. Już wiesz dokąd  chcesz dojść , najwyższy czas określić jak tam trafić. Wypisz wszystkie elementy jakimi będziesz musiała się zająć, aby spełnić swoje marzenie. Określ harmonogram działań, a następnie wpisz go do kalendarza we właściwej kolejności rozpoczynając od najważniejszych rzeczy.

Teraz pozostało jedynie trzymać się ustalonego planu realizacji. Jak wiemy nie jest to proste. Znam jednak świetny sposób, który świetnie zadziałał w moim przypadku. Warto stworzyć strukturę czyli wyznaczyć określone dni, godziny, których będziemy się trzymać w realizacji naszego planu, np.gdy Twoim celem jest wystartowanie w biegu na 10 km wyznacz sobie np. 3 dni w tygodniu w które biegasz, określ godzinę rozpoczęcia oraz dystans, który chcesz przebiec.

Niektórzy uważają, że struktury są przyziemne i nudne i ograniczają nasza wolność.  Jednak tak naprawdę tworzymy konstrukcję, która pozwoli nam wieść szczęśliwsze i pełniejsze życie. Życie, w którym realizujemy nasze marzenia.

 

Planuj wieczorem

 

Zaplanuj wieczorem co chcesz zrobić następnego dnia. Zrób listę zadań, a następnie poświęć kilka minut na wyobrażenie sobie poszczególnych czynności. To bardzo ważne. Twoja podświadomość przez całą noc będzie pracować nad tymi zadaniami i poszukiwać najlepszych sposobów ich wykonania.

Rano wiesz dokładnie co masz zrobić i w jakiej kolejności, masz przygotowane potrzebne materiały. Większość osób traci rano czas na robienie list, porządkowanie oraz szukanie potrzebnych rzeczy. Tak upływa im bezproduktywnie kilka godzin. Dlatego przygotuj się solidnie do następnego dnia.

 

Jak to zrobić w praktyce?

Wiesz już teoretycznie co zrobić, aby zacząć realizować swoje marzenia. Teraz opowiem Ci pewną historię, aby pokazać jak robi się to w praktyce.

Od kilku lat prowadzę szkołę tańca .Raz na pół roku organizujemy Festiwal Tańca “ Orientalnik”, gdzie nasze klubowiczki pokazują swoje umiętności przed ponad 200 osobowa publicznością.

Jedna z naszych klientek postawiła sobie naprawdę wysoki cel. Joanna, bo tak ma na imię skończyła niedawno 50. Na początku roku jak większość z nas postanowiła , że zacznie ćwiczyć. Jednak, aby wytrwać w swoim postanowieniu i nie zrezygnować po tygodniu wyznaczyła sobie cel o wiele większy niż zwykle. Podjęła zobowiązanie, że wystąpi na naszym festiwalu w czerwcu – zatańczy zumbę w zespole wraz z grupą w większości nieco młodszych klubowiczek. Aby nie mogła znaleźć sobie wymówek opowiedziała o swoim pomyśle przyjaciołom a nawet szefowi w pracy. Znajomi podchodzili z niedowierzaniem do jej pomysłu, ale nasza dzielna Joasia specjalnie się tym nie przejmowała. Miała plan i zamierzała go zrealizować. Uporządkowała swoje sprawy domowe i rodzinne, tak, aby 3 razy w tygodniu w poniedziałki, środy i piątki uczęszczać na zajęcia zumby. Stworzyła sobie strukturę i do niej dopasowała swoje życie. Była konsekwentna. Za pół roku ku zdziwieniu znajomych wysłała im zaproszenia na festiwal. Wcześniej poszła do fryzjera i pięknie się umalowała. Wyglądała wspaniale, ćwicząc przez pół roku przy okazji schudła 5 kilogramów i wymodelowała sylwetkę. Wszyscy przyszli, gratulacjom od przyjaciół nie było końca. Wiele osób z publiczności dopytywało się kim jest ta urocza i niezwykle sprawna osoba. Joasia była dumna z siebie, że udało jej się zrealizować swój cel, stała się inspiracja i przykładem dla innych.

 

Życzę powodzenia nam wszystkim w zmianie swojego życia na lepsze. Pamiętaj, że nic nie robienie jest o wiele bardziej męczące niż realizacja własnych planów.

 

Dodano: 13 października 2014 Kategoria: Motywacja Tagi: Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl