Tajemnica lustra, które pomoże Ci schudnąć.

We wtorek tak jak obiecałam byłam na ćwiczeniach, jednak na TBC, bo na gimnastyce kręgosłupa nie było już miejsc (zajęcia TBC już dla Was opisywałam wcześniej tutaj).

Ćwicząc, chcąc nie chcą patrzyłam na swoje odbicie w lustrze. Oczywiście zauważyłam sporo niedoskonałości, co przy okazji bardziej zmotywowało mnie do ćwiczeń. Przypominałam sobie też, że czytałam kiedyś o  badaniach dotyczących wpływu lustra na naszą wagę. Oto one, może komuś z Was pomogą schudnąć:-).

 

Prace Stacey Sentyrz i Brada Bushmana z Uniwersytetu Stanowego w Iowa dowodzą, że powieszenie lustra w kuchni może bardzo istotnie pomóc w odchudzaniu. Przeprowadzono serie badań, w których uczestnikom dawano okazje do nabycia zdrowego i niezdrowego jedzenia.  W super supermarkecie 1000 klientom zaproponowano  2 rodzaje margaryny do wypróbowania: pełnotłustą i odtłuszczoną. W 50% przypadków za półką z margaryną umieszczono lustro w taki sposób,  uczestnicy tego badania mogli widzieć w nim swoje odbicie. Co się okazało?

W grupie, gdzie uczestnicy próbowali margaryny patrząc równocześnie w lustro, aż 30 % mniej badanych skusiła się na pełnotłusty produkt.

Osoby patrzące w lustro byli bardziej świadomi swojego ciała i wyglądu, dlatego wybierali zdrowszy produkt.

Wniosek jest prosty. Co zrobić, aby zmotywować się do odchudzania?

Powiesić lustro w kuchni:-)

Dodano: 29 października 2015 Kategoria: Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl