Waga niewiele w dół a już tylko 3 tygodnie do końca odchudzania

Ostatnie 3 tygodnie moja waga praktycznie stoi w miejscu. Dziś było 72,3 kg, czyli tylko 0,5 kg mniej. Do osiągnięcia wyznaczonego przez mnie celu, czyli wagi poniżej 70 kg zostało około 2,5 kilograma. Nie mam jednak zbyt wiele czasu, ponieważ jak zapewne pamiętacie swój cel chciałabym osiągnąć do 11 grudnia, kiedy to odbędzie się bezpłatny warsztat dotyczący osiągania celów. Mam zatem niewiele czasu, trochę ponad 3 tygodnie. Biorę się w garść. Od dziś co tydzień będę Wam podawała moją wagę.

Nie mam jednak zamiaru się głodzić. Kilka dni temu oglądałam w telewizji wywiad z pewną aktorką, która na oczach telewidzów schudła aż 50 kg. Niestety w którymś momencie przesadziła, odchudzała się zbyt szybko i intensywnie. Pojawił się efekt jojo i kilogramy powracają. Ta rozmowa dała mi wiele do myślenia. Dlatego postanowiłam jedynie stosować się do moich zdrowych nawyków i zwiększyć ilość ruchu. Wykorzystam też 3 triki pomagające w odchudzaniu, o których pisałam na blogu

1. Zakupiłam lustro do kuchni ( na zdjęciu ) i powiesiłam go obok lodówki, widzę się w nim zawsze, gdy mam ochotę sięgnąć po coś smacznego. Badania pokazują, że dzięki temu zabiegowi ludzie zjadają aż o 30 % mniej. Pisałam o tym we wpisie tutaj.

2. Jem na małym talerzyku lub w małej miseczce, zamiast tradycyjnych sztućców używam widelczyka do deserów i łyżeczki do herbaty. Zgodnie z badaniami ten prosty trik może zmniejszyć nasz apetyt nawet o 31 %, pisałam o tym we wpisie tutaj.

3. Schowałam lub wyrzuciłam wszystkie przysmaki, które mogą mnie kusić, a także postanowiłam spędzać możliwie jak najmniej czasu w kuchni. Dlaczego ma to znaczenie pisałam we wpisie tutaj.

lustro

Poniżej wszystkie moje nawyki, które stosuję.

 1. regularna aktywność fizyczna + min. 1 raz ćwiczenia zorganizowane
 2. picie dużej ilości płynów ( 2-2,5 l)
 3. spożywanie posiłków  co 3 godziny
 4. jedzenie 2 razy wolniej niż dotychczas
 5. porcja warzyw i owoców do każdego posiłku + 1 raz w tygodniu w piątek (zdrowa potrawa na blogu)
 6. planowanie posiłków
 7. rezygnacja z cukru
 8. jak najmniej soli
 9. więcej snu (7,5 h)
 10. więcej błonnika
 11. ostatni posiłek 3 godziny przed snem
 12. jak najmniej żywności przetworzonej
 13. pozytywne myślenie o sobie
 14. zdrowe śniadanie
 15. triki  żywieniowe ( lustro, mała zastawa, brak przysmaków )

 

Wczoraj byłam na zumbie  z Agnieszką, która niesamowicie zaraża pozytywną energią. Byłam mokra, ale było super. Jeżeli chcecie schudnąć a przy okazji poprawić sobie nastrój to nie ma nic lepszego. Poniżej zdjęcie w ruchu, ale to dlatego, ze na zumbie ruszamy się non stop:-).

20151116_182515 (Kopiowanie)

 

 

Dodano: 17 listopada 2015 Kategoria: Ćwiczenia, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl