Wiosenny detoks

Oczyszczanie organizmu wiosną dla jednych wiąże się z nadzieją na lepszy wygląd, dla innych jest sposobem na poprawę zdrowia i samopoczucia.
Brak ruchu i nieodpowiednia dieta niekorzystnie odbijają się nie tylko na wyglądzie, lecz także samopoczuciu. Efektem zimowego zaniedbania zdrowego stylu życia jest przewlekłe zmęczenie, bóle głowy, szara, niedotleniona cera, wypadające, łamliwe włosy i nadmiar kilogramów. Wczesną wiosną warto przeprowadzić więc oczyszczanie organizmu, jednak niekoniecznie w postaci rygorystycznych diet detoksykujących.
Aby skutecznie oczyścić organizm, należy odstawić lub przynajmniej ograniczyć picie takich napojów, jak herbata i kawa. Zwłaszcza zbyt duże ilości kawy mogą przyczyniać się do niestrawności, nudności, skurczów jelit, obciążenia wątroby i bólów żołądka. Wielu naukowców nadal uważa też, że zarówno kawa, jak i herbata odwadniają organizm. Od kilku sezonów modnym elementem diet oczyszczających są zielone koktajle. Napoje te stanowią doskonałe źródło wielu witamin i składników odżywczych, nie należy jednak pić ich zbyt często, jeśli zawierają szpinak lub szczaw. Może to bowiem prowadzić do odkładania się złogów szczawianu wapnia, a w konsekwencji nawet do kamicy nerkowej.
Detoksykację organizmu bardzo dobrze wspomagają też takie aktywności fizyczne, jak joga i pilates. Warto pamiętać też, aby z diety oczyszczającej wyeliminować alkohol i papierosy, które w dużym stopniu przyczyniają się do gromadzenia toksyn w organizmie.

Dodano: 6 maja 2015 Kategoria: Przepisy Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl