Wizualizacja – dlaczego działa?

Tydzień temu pisałam o tym jak potężnym narzędziem jest WIZUALIZACJA (wpis tutaj).

Wiem jednak, że i tak większość z Was nadal mi nie wierzy. Rozumiem Was, bo sama też tak miałam.

Dlatego podam Wam kilka dowodów naukowych pokazujących dlaczego wizualizacja przyspiesza drogę do każdego celu.

Badania naukowe dowodzą, że gdy wykonujesz daną czynność tylko w wyobraźni, równocześnie w Twoim umyśle zachodzą identyczne procesy jakbyś określoną czynność wykonywał na prawdę. Nasz mózg nie widzi różnicy miedzy wyobrażeniem sobie czegoś (wizualizacją) a przeżywaniem tego naprawdę.

W latach 60-tych amerykański naukowiec Denis Waitley, przeprowadził badania na olimpijskich biegaczach. Podłączył ich do specjalistycznej aparatury i prosił, by wyobrażali sobie, że są na olimpiadzie i biegną. Ich wyobrażenie musiało być bardzo bogate pod względem sensorycznym (wizualnym, słuchowym, węchowym, smakowym oraz dotykowym). Mieli wyobrażać sobie ruch swoich mięśni, widownię na trybunach, temperaturę panującą tamtego dnia, dźwięki dobiegające z otoczenia, zapach na stadionie, swoje reakcje na powstałe sytuacje i oczywiście finał biegu. Okazało się, że podczas wizualizacji mięśnie sportowców napinały się dokładnie w tej samej kolejności, jak podczas realnego biegu.

Pierwszymi sportowcami, którzy stosowali wizualizację byli sportowcy rosyjscy, dlatego jeszcze kilkanaście lat temu byli praktycznie nie do pokonania. Pierwszym znanym polskim sportowcem, który stosował z wielkimi sukcesami wizualizację był Adam Małysz. Natomiast Polscy siatkarze, którzy rok temu zdobyli mistrzostwo świata mieli już trenera mentalnego, który uczył ich technik wizualizacji. Był nim znany psycholog Jakub Bączek.

Myślę, że te dowody wystarczą.

W jaki sposób wizualizacja sprzyja poprawie naszych wyników? Działając na 3 potężne sposoby:

Gdy każdego dnia wizualizujesz swoje cele jako już osiągnięte w Twojej podświadomości powstaje konflikt między tym co sobie wyobrażasz a tym co masz w rzeczywistości. Twoja podświadomość próbuje rozwiązać ten konflikt.

1. Twój mózg zaczyna dopuszczać do świadomości wszystko, co pomoże ci osiągać cele. Zauważa zasoby, które istniały lecz były niezauważane. Na przykład, gdy wizualizujesz swój sukces w odchudzaniu czytając informacje w internecie ciągle znajdujesz artykuły dotyczące zdrowego odżywiania, jadąc do pracy odkrywasz, że obok domu masz klub fitness lub siłownię, Twoi znajomi ciągle rozmawiają o zdrowym stylu życia itp.

2. Twoja podświadomość pracuje nad rozwiązaniami. Rano budzisz się z nowymi pomysłami dotyczącymi Twojego celu, pod prysznicem lub na spacerze przychodzą Ci do głowy rozwiązania Twoich dotychczasowych problemów.

3. Przyciągasz do siebie ludzi, zasoby i możliwości, potrzebne do osiągnięcia twojego celu.

Do naszego mózgu nieustannie spływa około 8 milionów rożnych informacji. Nie jesteśmy w stanie ich wszystkich wykorzystać . Dlatego Twoja podświadomość przepuszcza tylko to, co pomoże osiągać Ci cele, które  ustaliłeś i które cały czas wizualizujesz i afirmujesz.

Wczoraj zadzwonił do mnie mój bardzo dobry znajomy, bo chciał mi odpowiedzieć o tym, że zaczął się odchudzać i świetnie mu idzie. Czyż to nie jest przyciąganie? Swoją drogą bardzo mnie zmotywował, aby chciało mi się chcieć. Dziś moja waga pokazała 71,2 kilogram ( startowałam od wagi 80,6 kg ) , czyli ponad 9  kilogramów mniej.

Jeżeli chodzi o wizualizację to będę jeszcze o niej pisała, bo aby prawidłowo się jej nauczyć potrzeba jeszcze trochę pracy ( sama cały czas się jej uczę ).

Jednak najwięcej o wizualizacji dowiesz się podczas bezpłatnego wykładu, który poprowadzę wspólnie z Danielem Zienkiewiczem już 11 grudnia na Bemowie. Ja opowiem Wam o praktycznej stronie osiągania celów na przykładzie mojego odchudzania a Daniel o kreatywnej wizualizacji. On ma nie tylko wiedzę jak to robić, on potrafi robić to w praktyce. Kiedyś na przykład przyciągnął do swojego życia…samochód. Myślę, że opowie Wam o tym na wykładzie.

Jest bardzo duże zainteresowanie warsztatami, mamy 54 osoby chętne a salę na 50 miejsc. Dostaliśmy pozwolenie na dostawienie 10 krzeseł, więc mamy jeszcze dodatkowo 6 miejsc. Na warsztaty będę wpuszczane tylko osoby posiadające rezerwację. Dlatego jeżeli chcesz wziąć udział w warsztatach zadzwoń lub napisz smsa na numer   tel. 733-412-477 albo dokonaj rezerwacji mailowo – mail: odchudzanieprojekt@gmail.com.

Termin : 11 grudnia

Godzina: 18:00

Miejsce: Urząd Dzielnicy Bemowo ul. Powstańców Ślaskich 70

Więcej informacji o warsztatach znajdziesz tutaj.

Do zobaczenia na warsztatach:-)

Kasia

 

 

 

Dodano: 3 grudnia 2015 Kategoria: Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl