Zamiast porannej kawy

Aby świetnie przygotować się do aktywnego dnia, naładować pozytywną energią zaczynimy poranek od gimnastyki. Ćwiczenia o świcie doskonale rozciągają mięśnie, rozgrzewają stawy,

wprowadzają organizm do wzmożonej aktywności fizycznej i psychicznej na cały dzień.

Poranna gimnastyka pozytywnie wpływa również na nasz nastrój. Endorfiny – hormony szczęścia, które wyzwalają się podczas ćwiczeń sprawiają, że szybko pozbywamy się senności i witamy dzień w lepszym humorze.

Jeżeli chcesz schudnąć bardzo polecany jest  poranny trening, szczególnie na czczo przynosi wspaniałe efekty. Bowiem zapasy glikogeny (cukru zgromadzonego w wątrobie) są bardzo małe, więc szybko dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej.

Gimnastykę rozpocznij od porządnego rozciągnięcia, rano ciało nie lubi gwałtownych ruchów. Potem zrób kilka głębokich wdechów i wydechów. A następnie wykonuj proste ćwiczenia. Jeżeli cierpisz z powodu bólów kręgosłupa staraj się skupić właśnie na tych problemach. Proponowane ćwiczenia to : krążenia ramion w tył i w przód, skręty tułowia, unoszenie ugiętej nogi w górę. Następnie wykonuj ćwiczenia w pozycji leżącej jak spinanie brzucha, rowerek. Na zakończenie oczywiście obowiązkowe rozciąganie. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie filmów wideo z nagranymi ćwiczeniami. Powtarzając ruchy instruktora na ekranie telewizora masz większą mobilizację oraz pewność, że ćwiczysz poprawnie.

Poranna gimnastyka powinna trwać od 15 do 30 min. To cenny czas poświęcony tylko dla siebie na dobry początek dnia.

 

Młodszą, zdrowszą i szczuplejszą można stać się przy niewielkim wysiłku. Wystarczy, że od dziś, każdego dnia małymi krokami będziesz wdrażać swój indywidualny program ćwiczeń miłych i przyjemnych.

Dodano: 17 listopada 2014 Kategoria: Ćwiczenia Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl