Dlaczego boli mnie głowa ?

Bóle głowy dotykają okresowo około 80% kobiet i 50% mężczyzn. U około 20% ludzi mają charakter nawracający i przewlekły. Są jedną z najczęstszych dolegliwości naszych czasów. Jak sobie z nimi radzić?. Skąd się biorą?.

Sporadyczne bóle głowy możemy zaobserwować przy zmęczeniu, infekcji, zmartwieniu czy po nadużyciu alkoholu.

Ostre bóle głowy występują po udarach, urazach głowy, przy gwałtownym wzroście ciśnienia tętniczego czy ostrym zapaleniu zatok. Ostrym bólem głowy jest również migrena. Choroba ta charakteryzuje się silnym bólem połączonym z wymiotami i nudnościami oraz wrażliwością na światło.

Przyczynami bólu głowy mogą być:

  1. Przemęczenie i niepokój.
  2. Wahania nastroju oraz osłabiona odporność organizmu.
  3. Zbyt długie przyjmowanie lekarstw, bez wiedzy lekarza.
  4. Brak ruchu na świeżym powietrzu.
  5. Spożywanie napojów z kofeiną.
  6. Nadużywanie alkoholu oraz palenie papierosów.
  7. Brak snu.

Najlepszym i najbardziej naturalnym sposobem, który pozwala zwalczać bóle głowy jest aktywność fizyczna na świeżym powietrzu. Niedotlenienie zalicza się do jednej z przyczyn bólu głowy. Warto wybrać się nawet na krótki spacer w miejsce gdzie powietrze nie jest zanieczyszczone np. las, park. Świeże powietrze i aktywność fizyczna poprawia funkcjonowanie układu krwionośnego, powodując lepsze dotlenienie naszego organizmu.

Wskazanymi formami aktywności fizycznej zapobiegającymi bólom głowy są:

Jazda na rowerze

Jogging

Spacer

Jazda na rolkach

Nordic walking

 

Jeśli nie możemy sobie pozwolić na sport musimy pamiętać, aby pomieszczenia w których się znajdujemy były wywietrzone. Aromaterapia jest kolejnym dobrym sposobem, który pozwoli nam się odstresować i zrelaksować. Na rynku dostępnych jest wiele zapachów, które łagodzą ból oraz uspokajają nasze wnętrze np.: olejek lawendowy, rumiankowy czy eukaliptusowy. Jeśli bóle głowy występują notorycznie i regularnie należy udać się do lekarza. Głowa jest podstawą naszej egzystencji, więc musimy o nią dbać i zwracać szczególną uwagę na każdy niepokojący nas objaw złego samopoczucia.

 

Dodano: 17 lutego 2015 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , , , , , 1 Komentarz

Dodaj komentarz




Komentarze

  1. FijołkiTU pisze:

    Ćwiczenia fizyczne są super, ale nie radzę wypróbowywać takich aktywności, kiedy czujemy zbliżający się atak migreny. Sprawdziłam na sobie i niestety miałam wtedy jeden z najgorszych napadów. Najlepiej zażyć tryptany – od razu, gdy czujemy pierwsze objawy ataku (u mnie obecnie najlepiej się sprawdza Sumamigren), położyć się w ciemnym i cichym pokoju i spróbować zasnąć.

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl