Masaż relaksacyjny dobry na wszystko

Automasaż można wykonać w zaciszu własnego domu, jak również w innym miejscu – jeśli tylko to konieczne i możliwe. Masując, głaszcząc, czy uciskając odpowiednie punkty na ciele pobudzamy krew do krążenia. Automasaż może być pomocny dla zniwelowania skutków stresu, gdyż łagodzi napięcia, ułatwia odprężenie i zasypianie, jak również przyspiesza regenerację organizmu. W chwilach krytycznych przynosi ulgę.
Po ciężkim dniu i intensywnej nauce, zasługujemy na chwilę relaksu. Masaż pomoże nie tylko się uspokoić, odprężyć, ale i pozbyć bólu głowy. Najważniejsze, że można go wykonać samemu w kilka minut, własną dłonią lub przy użyciu przyrządów do masażu.
Najlepszą metodą na ból kręgosłupa jest masaż. Jest to także świetna forma relaksu i odpoczynku dla ciała. Masaż relaksacyjny pomaga się odprężyć, rozluźnia mięśnie, uspokaja. Masaż leczniczy ma podobne działanie, ale przede wszystkim stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób, zwłaszcza ortopedycznych. Na ten rodzaj masażu trzeba mieć skierowanie

Dodano: 29 maja 2015 Kategoria: Rehabilitacja Tagi: , , , 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. Kaz pisze:

    A jeszcze lepszy jest masaż twarzy!

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl