O systematyczności

Często słyszymy o tym jak ważna jest systematyczność w tym co robimy. Całkiem niedawno miałam okazję przekonać się, że jest to naprawdę dość trudne, dlatego podziwiam ludzi, którzy są systematyczni. Jestem też dumna z tego, że już od ponad 3 tygodni udało mi się utrzymać w ogólnopolskim wyzwaniu, które polega właśnie na systematyczności. Wyzywanie jest proste o czym niedawno Wam pisałam. Należy codziennie chodzić 2 km. Ponieważ w wyzwaniu wzięło udział ponad 2 800 osób, a już w tej chwili zostało w nim tylko około 1000. Sama wraz z osobami, które biorą udział w tym wyzwaniu miałam okazję się przekonać, że wcale nie jest tak łatwo wykonywać dziennie jedynie 2 km.

A to za późno wróciłam do domu jestem zmęczona, a to akurat pada deszcz, a to zimno jest i chętnie bym się już położyła spać i tak dalej. Wymówek znajdzie się mnóstwo, jednak to wyzwanie pozwoliło mi zrozumieć, że systematyczność jest ważniejsza od kroków jakie wykonujemy, dlatego nieraz lepiej wprowadzić mały nawyk i wdrażać go systematycznie niż wielką zmianę, która długo się nie utrzyma.
Tak chodząc 2 km dziennie przez ponad 3 tygodnie przeszłam już ponad 50 km.
Gorąco pozdrawiam wszystkich którzy podjęli wyzwanie – szczególnie  Panie z dnia zdrowego stylu życia seniora, który cały czas wdrażają swoje nawyki. Trzymam także kciuki za osoby, które już zdecydowały się i wziąć udział w wyzwaniu, które startuje 1 listopada, a jest związane z regularnym uczęszczaniu na zajęcia aqua aerobiku przez całe 9 miesięcy.

Dodano: 26 października 2017 Kategoria: Dla zdrowia Tagi: , , , , 2 komentarze

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. asia pisze:

    Hej. Mam pytanie odnośnie twojej kuracji przeciwpasozytnicznej czosnkiem i woda z ogórków. Czy udało Ci się usunąć pasożyty? Mi woda wyszła ciemno zielona taka jak na twoim zdjęciu i mam wątpliwości co do picia tego…

    • Kasia pisze:

      Piłam to już dość dawno i smak faktycznie nie był rewelacyjny. Pamiętam, ze miałam trudności z przełknięciem, dlatego dzieliłam na mniejsze porcje. Co do pasożytów to trudno powiedzieć, bo nie wiem czy je miałam. Na pewno Ci nie zaszkodzi a zawsze może pomóc, zawiera tylko naturalne składniki.

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl