Uwierz w siebie, w to, że …na pewno się uda

Badania na alkoholikach dowiodły, że osoby te dają sobie rade z nałogiem, dopóki w ich życiu wszystko układa się poprawnie. Natomiast, gdy pojawiają się stresy jak np. choroba w rodzinie, trudne sytuacje w pracy duża część z nich wracała do nałogu. Jednak nie wszyscy. Niektórym udaje się przetrwać i stać się jeszcze silniejszym. Naukowcy odkryli, że decydującym czynnikiem w tej sytuacji była…wiara. Nieraz była to wiara w Boga, ale najczęściej wiara sama w sobie. Wiara, że uda się , że będzie dobrze.

Organizując od wielu lat ćwiczenia wielokrotnie słyszałam tłumaczenia osób, które rezygnowały z regularnych ćwiczeń, chociaż bardzo im służyły, z dość błahych przyczyn jak nadmiar obowiązków, stres w pracy czy nawet brzydka pogoda. Na szczęście znam też dużo osób, które uczęszczają na ćwiczenia od wielu lat, bo mocno wierzą, że właśnie dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu są wstanie stawiać czoło problemom dnia codziennego.

 

Dodano: 14 listopada 2014 Kategoria: Motywacja Tagi: , 1 Komentarz

Dodaj komentarz
Komentarze

  1. Ajlar pisze:

    Niestety – mam meza alkoholika…gehenne z nim przechodze juz od paru lat. Juz bylam na skraju wyczerpania nerwowego i fizycznego, ale kolezanka polecila mi Forstres. Na poczatku bylam sceptycznie nastawiona – ale jak sie dowiedzialam, ze nie uzaleznia – to zdecydowalam sie go zazywac. Faktycznie – stres sie zmniejszyl i to bardzo i w koncu podjelam ten krok – zlozylam papiery u adwokata, bowiem nie bede marnowac zycia z mezem – alkoholikiem, ktory nie chce sie poddac leczeniu.

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl