8 kg w dół oraz o moich początkach odchudzania

Nie robię tego często, żeby się nie stresować, ale dziś zważyłam się . Waga pokazała 72,8 kg, czyli prawie 8 kilogramów mniej (80,6 kg -wpis tutaj).

Trochę się bałam zważyć, bo ostatnio miałam sporo pracy. A jak wiadomo w takich sytuacjach trudniej jest przestrzegać wszystkich zasad zdrowego odżywiania. Dlatego chociaż większość osób uważa, że to średni pomysł zaczynać odchudzanie w wakacje. Myślę, że dobrze zrobiłam, że zaczęłam mój projekt odchudzanie właśnie w sierpniu. Co nie oznacza, że polecam Wam czekać aż do wakacji. Chodzi mi o to tylko, żeby zacząć zmieniać swój styl życia w okresie, gdy wiemy, że mamy trochę więcej czasu dla siebie. Styl odchudzania jaki Wam polecam , czyli bardzo wolne wdrażanie małych nawyków jest naprawdę łatwy. Jednak z mojego doświadczenia wynika, ze pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, wymaga więcej koncentracji i uwagi na co dzień. Potem jest już dużo łatwiej. Najlepiej może opowiem jak w moim przypadku to wyglądało.

Wcześniej już zaplanowałam sobie, że projekt odchudzanie rozpocznę w sierpniu. Zaplanowałam sobie również, że właśnie 4 sierpnia rozpocznę opisywać moje doświadczenia na blogu (pamiętacie, że warto o swoim zobowiązaniu opowiedzieć innym, bo wtedy trudniej jest się z nich wycofać). Na ten dzień nie planowałam już żadnych pilnych spraw.

Wiedziałam, że mój styl odchudzania będzie polegał na wdrażaniu nawyków małymi krokami.  Wcześniej wielokrotnie próbowałam innych metod, żadna nie działała! Ponieważ zupełnie nie wierzę w silną wolę ( tzn. w moją własną silna wolę, inni zapewne ją mają) postanowiłam, że wypróbuję właśnie tę metodę.

Wiedziałam, że moim pierwszym nawykiem będzie zwiększenie aktywności fizycznej i to był bardzo dobry pomysł, bo sport daje pozytywną energię i siłę na co dzień.Pozostałe nawyki miałam wstępnie rozpisane, ale zmieniałam je trochę w trakcie. Przede wszystkim zauważyłam, że nawyki nie mogą być zbyt dużą zmianą. Jeżeli jakiś nawyk mi nie wychodził to go zmniejszałam. Tak było z planowaniem posiłków. Bardzo chciałabym nauczyć się planować posiłki na cały tydzień, ale na razie cały czas planuję na następny dzień. Na początku raz na 2 tygodnie a teraz już 1 raz na tydzień uczę się gotować nowej zdrowej potrawy ( w każdy piątek opisuję ją na blogu), więc może w końcu mi się to uda.

Wdrożyłam już 12 nawyków i co dalej ? Nawyki mi się już skończyły:-).

Poniżej lista dotychczasowych nawyków:

 1.  regularna aktywność fizyczna
 2. picie dużej ilości wody lub płynów ( 2-2,5 l)
 3. spożywanie posiłków  co 3 godziny
 4. jedzenie 2 razy wolniej niż dotychczas
 5. porcja warzyw i owoców do każdego posiłku + 1 raz w tygodniu w piątek ( zdrowa potrawa na blogu)
 6. planowanie posiłków
 7. rezygnacja z cukru
 8. jak najmniej soli
 9. więcej snu ( 7,5 h)
 10. więcej błonnika
 11. ostatni posiłek 3 godziny przed snem
 12. jak najmniej żywności przetworzonej

Ponieważ jak już pisałam aktywność daje mnóstwo motywacji i energii postawiłam poświęcić jej więcej czasu. Do tej pory przede wszystkim jeżdżę codziennie na rowerze, raz w tygodniu chodzę na basen, nieraz uczęszczam na zorganizowane ćwiczenia lub biegam. Jest jednak coraz zimniej i nie długo będę musiała zrezygnować z roweru. Dlatego postanowiłam poszukać odpowiednich dla siebie zajęć, na które będę regularnie uczęszczać. Na wszelki wypadek (żebym szybko nie zrezygnowała z tego pomysłu) obiecuję raz w tygodniu wziął udział w zorganizowanych ćwiczeniach. Swoje doświadczenia opiszę na blogu, może dzięki temu Wy również będziecie mogli wybrać sobie ciekawe zajęcia dla Siebie.

Dziś razem z Anią ( wsparcie przyjaciół jest bardzo ważne) wybieram się na gimnastykę kręgosłupa. Dlaczego na ćwiczenia „rehabilitacyjne”, przecież mamy się odchudzać ?

Bo to bardzo ważne, aby dbać regularnie o nasz kręgosłup. To główny element naszego szkieletu, ale także układu nerwowego  i energetycznego. Nawet  sportowcy polecają, aby jeden trening w tygodniu poświęcać na ćwiczenia, które kładą nacisk na gimnastykę kręgosłupa.

 

Dodano: 27 października 2015 Kategoria: Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl