Ćwiczenia dla leniwych

Dlaczego ćwicząc aqua-aerobik można schudnąć szybciej, skuteczniej i przy mniejszym wysiłku niż uprawiając inny sport?

Przede wszystkim ze względu na opór wody w basenie ćwiczenia są o wiele bardziej intensywne niż na lądzie mimo, że tego nie odczuwamy. Zgodnie z Prawem Archimedesa ciało zanurzone w wodzie jest pozornie lżejsze, dlatego wszelkie ruchy wykonuje się bardzo łatwo, miło i przyjemnie.

Dodatkowo masaż wodny modeluje sylwetkę i pomaga zlikwidować cellulitis.

Ćwicząc aqua-aerobik spalamy około 500 kcal/h a nasz  metabolizm przyśpiesza, co sprawia, że jedząc jak dotychczas szybciej chudniemy.

Po ćwiczeniach w wodzie nie mamy zakwasów, które często pojawiają się w przypadku treningu na sali. A już po tygodniu ćwiczeń zauważymy, że nasza kondycja jest o wiele lepsza.

Warto wiedzieć, że ćwiczenia w wodzie są polecane przez lekarzy jako najskuteczniejsze w zwalczaniu problemów z kręgosłupem.

Gimnastykę w wodzie może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej.
Ponieważ, podczas ćwiczeń w wodzie odciążony jest cały układ kostno-stawowy, dlatego lekarze zalecają tę formę ruchu również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami, a nawet kobietom w ciąży. Aqua-aerobik nie wymaga umiejętności pływania, ponieważ cały czas ćwiczy się w styczności z podłożem.

U osób systematycznie uczęszczających na zajęcia aqua-aerobiku obserwuje się znaczny wzrost wytrzymałości organizmu, zwiększenie siły mięśniowej, gibkości i przede wszystkim utratę wagi.

Dodano: 28 listopada 2014 Kategoria: Rehabilitacja Tagi: , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl