Projekt odchudzanie cz.2 nawyk 1

Witam.

Nazywam się Kazdjęcie-Kasiasia Adamus i będę pomagała zmierzyć się Kasi z jej nowym wyzwaniem. Jestem absolwentką magisterskich studiów na AWF Warszawa oraz podyplomowych z zakresu gimnastyki korekcyjnej. Moją pasją jest prowadzenie zajęć aqua aerobiku.

Ile razy w tygodniu należy ćwiczyć?

Najlepiej jest ćwiczyć minimum 4 razy w tygodniu. Dobrze jest różnicować treningi. Wtedy szybciej osiągniemy planowane cele a różnorodna aktywność fizyczna sprawi, że nie będziemy się nudzić. Jeśli mamy mało czasu to możemy np. uczęszczać 2 razy w tygodniu do klubu fitness a w pozostałe dni zamienić samochód na rower lub spacer.

Metoda 10 000 kroków dla zdrowia

Najprostszą formą aktywności fizycznej spacer. Wiele osób stosuje metodę 10000 kroków dziennie, to około 5-6 kilometrów dziennie. W 2010 roku Global Corporate Challange przeprowadziła badanie dotyczące marszu. Jego uczestnicy mieli za zadanie codziennie pokonywać odległość minimum 10000 kroków. Jest to zalecany poziom aktywności dla zdrowego dorosłego. Efekty? Poprawa kondycji, samopoczucia i wydajności w pracy, lepsze wyniki badań, a także znaczący spadek wagi.

Spacerowanie jest znacznie mniej obciążające niż bieganie, dlatego każdy może uprawiać taką formę aktywności fizycznej. Przeciętny człowiek wykonuje około 5000 kroków dziennie, ale są i tacy wykonują niespełna 2000. Kroki liczą się od rana do wieczora. Aby osiągnąć tak dużą liczbę kroków należy zmienić kilka nawyków w naszym życiu, czyli:

  • Idź do pracy pieszo.

  • Na zakupy wybierz się spacerkiem a nie samochodem.

  • Wybierz schody zamiast windy.

  • Wybierając się do znajomych idź pieszo.

  • Spaceruj z psem dwa razy dużej.

  • Organizuj piesze wycieczki weekendowe.

piesza wycieczkaJeśli jesteś osobą, która przez długi czas nie uprawiała żadnej aktywności fizycznej bardzo prawdopodobne jest ,że 10 000 to zdecydowanie za dużo. Nie zniechęcaj się. Dokładaj w każdym tygodniu 500-700 kroków i powoli osiągniesz swój cel. Jeśli spacerujemy w czasie, w którym nasz strój jest dowolny, musicie pamiętać o dobrym i wygodnym obuwiu, w które warto zainwestować bo to podstawa. Warto zainwestować również w krokomierz, który pokaże nam czy wykonaliśmy dzienną normę.

Moje odchudzanie

wtorek

We wtorek było 6 kilometrów, ale dużo intensywniej , mało marszu, dużo biegu razem z Anią i S. „Nasz trener” pokazał nam nowa trasę w lesie w Marysinie. Fajna sprawa, trasa nazywa się biegowa i co jakiś czas jest informacja ile metrów już przebiegliśmy. Przyznam, ze ostatni kilometr był dość trudny, ale nasz niezawodny S. biegł obok mnie cały czas opowiadając mi, dlaczego ostatni odcinek jest najistotniejszy w biegu .Podobno najwięcej wtedy spalamy kalorii, najlepiej się dotleniamy i jeszcze mnóstwo korzyści. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy jest tak faktycznie , ale zadziałało, bo dobiegłam. Dzięki S.

sok2Na koniec zaprosiłam Anię i S. na świeżo wyciskany sok z ananasa, pomarańczy i pietruszki – świetnie regeneruje, oczyszcza a podobno nawet odchudza. Odchudzanie może być całkiem przyjemne:-)

środa

Razem za Anią basen. Ania wymyśliła, że na basen pojedziemy na rowerach. W ten sposób miałam 2 aktywności w 1 basen i rower

Kolejny raz doceniam motywację znajomych.20150806_161327

 

Pozdrawiam

Kasia

P.S. Jutro wyjeżdżam nad morze, będę praktykować metodę 10 000 kroków podziwiając piękne widoki. Nie będzie tam już Ani i S. a  wszyscy wieczorem grilują i piją piwo. I jak tu się zmotywować ?

Dodano: 6 sierpnia 2015 Kategoria: Motywacja, Projekt odchudzanie Tagi: , , , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl