Milczenie – techniki wizualizacji część 4

Dziś dość kontrowersyjna zasada wizualizacji, dlatego, że niektórzy się z nią nie zgadzają. Ja akurat absolutnie się zgadzam.

Przypomnę, że opisuję techniki wizualizacji według książki  Vitaliy Gilbert ” Modelowanie przyszłości”.  Jeżeli chcesz tak jak sportowcy pomagać sobie wizualizacją w osiąganiu celów to zastosuj zasady, które opisuję.

Vitaliy Gilbert, zwycięzca rosyjskiego teleturnieju ” Bitwa ekstasensów” uważa, że większość pracy dotyczącej naszych celów powinniśmy najpierw wykonać wewnątrz (wizualizując), wtedy przyciągniemy odpowiednich ludzi i sytuacje, a intuicja podpowie nam jakie działania podjąć. Oczywiście zwykle musimy też wykonać trochę pracy w świecie realnym, ale będzie ona o wiele prostsza, gdy wcześniej zastosujemy wizualizację.

Jak zatem wizualizować?

Zasada 1

Weź odpowiedzialność za wszystko co się z Tobą dzieje, bo całe nasze życie jest rezultatem naszych myśli i działań z przeszłości. Opisałam ją dokładnie tutaj.

Zasada 2  

Medytuj regularnie, wchodź w stan  w stan jedności ze światem, stan bezwarunkowej miłości i szczęścia. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Zasada 3

Wyobraź sobie, że masz już to czego pragniesz, wbrew wszelkiej logice. Poczuj realność swojego pragnienia, ze wszystkimi doznaniami, obrazami i emocjami. Tutaj znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Zasada 4

Zachowaj w tajemnicy swoje pragnienie. (Jak pisze Vitaliy to pas bezpieczeństwa naszego Ferrari)

Niektórzy uważają, że gdy wiele osób dowie się o Twoim pragnieniu to dzięki ich myślom energia skieruje się na Twoje pragnienie.

A jednak to tak nie działa, bo opowiadając o swoim pragnieniu wszystkim znajomym i rodzinie Twoja energia się rozprasza. Zamiast ukierunkować ją na  pragnienie i działanie konieczne do osiągnięcia celu wylewamy ją na znajomych.

Wierzę w tą zasadę dlatego opisując na blogu moje cele noworoczne ( znajdziesz je we wpisie „Jak zrealizować cele noworoczne?”) opowiedziałam Wam tylko o tym co już robię, o najbliżej przyszłości. A gdy zacznę już faktycznie realizować kolejny cel to go dokładnie opiszę, obiecuję:-)

Kasia

P.S. Z powodu ferii doszło do drobnego opóźnienia we wpisach. Od przyszłego tygodnia pilnuję już terminów a wpisy pojawiają sie tradycyjnie we wtorek, czwartek i piatek.

Dodano: 31 stycznia 2016 Kategoria: Motywacja Tagi: , , , , Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

UE Innowacyjna Gospodarka
UE

DOTACJE NA INNOWACJE - INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

© 2014 wpogonizazdrowiem.pl

Tworzenie stron www Veden.pl